Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kruuse ja Padar: riik on teinud seakatku ohjeldamisega mitmeid vigu

Põllumajandusminister Urmas Kruuse ja maaelukomisjoni esimees Ivari Padar tunnistasid, et riik on teinud seakatku ohjeldamisega mitmeid vigu.

Maaelukomisjon kogunes täna erakorralisele istungile, et arutada seakatkuga seonduvaid küsimusi. Komisjoni esimehe Ivari Padari sõnul kogunes maaelukomisjon sel suvel erakorraliselt teist korda selleks, et saada täiendav ülevaade hetkeolukorrast.

"On palju küsitavusi olnud, kas ja kui efektiivselt on vastutavad ametkonnad tegutsenud, kui hästi ja efektiivselt on sigade hävitamise, sigade matmisega suudetud tegeleda," ütles Padar ERR-i raadiouudistele.

Padari sõnul arutatigi komisjonis seakatku kriisis üles kerkinud kitsaskohtade üle.

"Siin ei ole midagi muud ohkida, kui vigadest õppida ja edasi minna," lisas ta.

Ivari Padari sõnul plaanib valitsus rohkem hakata koostööd tegema omavalitsustega, et maakonnad ja rahvas oleks valmis toime tulema seakatku tagajärgedega.

Ta ütles veel, et paremini tuleks planeerida seda, kus saavad olema sigade matmiskohad.

Komisjoni liikmete küsimustele vastasid maaeluminister Urmas Kruuse ja keskkonnaminister Marko Pomerants, samuti veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel ja põllumajandusministeeriumi kantsler Ants Noot.

Praeguseks on Eesti seafarmides avastatud 12 haiguskollet, neist neli on kuni kuue seaga väikefarmid ja kõik ülejäänud on suuremad. Hukatud on kokku üle 15 000 sea.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: