Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võru ja Valga maavanematena jätkavad senised juhid

Foto: Võru maavalitsus

Võru maavanemana jätkab Andres Kõiv, Valga maavanema volitused anti taas Margus Lepikule. Teisi kandidaate nendele ametikohale ei kaalutudki.

Riigihalduse minister Arto Aas kohtus mõlemas maakonnas omavalitsuste esindajatega, tuues Andres Kõivu ja Margus Lepiku jätkamise põhjenduseks nende senise hea töö ja kohaliku elu tundmise.

Võrumaa kohalik meedia spekuleeris mitmete võimalike uute maavanema kandidaatide nimedega, kuid riigihalduse minsitril Arto Aasal oli täna välja käia ainult üks nimi sõnumiga, et tegemist oli ainukese kandidaadiga, keda sellele kohale kaaluti. Võrumaa 30 omavalitsuse esindajast toetas Kõivu jätkamist 15 ja vastu oli 13. Kaks sedelit tunnistati kehtetuks.

"Minule antud tagasiside ütleb, et ta on oma tööga hästi hakkama saanud. Mulle on hästi sümpaatne, et talle läheb korda ettevõtluskeskkonna arendamine ja ta ka tegelikult tahab olla eestvedaja haldusreformi läbiviimisel, nii et need on minu arvates tuleviku mõttes kaks kõige olulisemat valdkonda, mistõttu on tegemist hea mehega," hindas riigihalduse minister Arto Aas.

Valgas toetasid Margus Lepiku jätkamist maavanemana kõik kohal viibinud omavalitsusjuhid. Lepik on varem olnud Valga linnapea ja riigikogu liige. Maavanema teise viieaastase ametiaja peaeesmärkideks peab ta tööhõivet, koolireformi, omavalitsuste liitumist ja piiriala arenguga seotud probleemide lahendamist.

"Maavalitsus on haldusüksusena ainus organisatsioon, mis suudab koondada kokku kõik maakonnas asuvad riigiasutused ja omavalitsused. Maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu huvides ei ole täna ühtki teist institusiooni, mis suudaks samaväärset teenust pakkuda," arvas Valga maavanema kt Margus Lepik.

"Tegelikult võiks öelda, et me oleme seadnud eesmärgiks peatada elanikkonna väljavool. Ma leian, et see on täiesti võimalik. Jah, see ei ole kerge tee; see on raske tee, aga me oleme väga selgelt kokku leppinud tegevusplaanid, mis selleks on vaja teha ja neid me ellu viime. See on seotud ettevõtluse ja majanduskeskkonnaga," selgitas Võru maavanem Andres Kõiv.

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: