Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tüür: Venemaa punktivõit sõltub meie reaktsioonist

Politoloog Karmo Tüür.
Politoloog Karmo Tüür. Autor/allikas: ERR

Politoloog Karmo Tüüri hinnangul näib Eston Kohverile määratud 15-aastane vanglakaristus esimesel pilgul Venemaa punktivõiduna, kuid edasine sõltub Lääne reaktsioonist ja meie endi meelekindlusest.

"Kui me käitume nii nagu 2008. aastal pärast Venemaa agressiooni Gruusia vastu - väljendame sügavat muret -, siis on punktivõit Moskva taskus. Kui aga nii nagu 2014. aastal pärast agressiooni Ukraina vastu (vastame adektvaatsete meetmetega isegi siis, kui see endale haiget teeb), siis seda punktivõitu Kremlil pole," ütles Tüür ERR-i uudisteportaalile.

Tüür kirjeldas, et NATO ja Euroopa Liidu liikmesriigi territooriumilt Eesti eriteenistuse ohvitseri röövimine näib kõrvalvaatajale nagu koolikiusaja või pargipimeduses tegutseva päti käitumine. "Noh võtsin teie asjad ära ... noh ja mis teete nüüd?"," tõi ta näiteks.

"Röövitud mehele kohtufarsi kaudu pikaajalise vanglakaristuse määramine on järgmine samasugune rõhutatult ülbitsev žest. Mõnitav seletus, mille kohaselt paljaksröövitu on ise süüdi. Ja üldse: "Noh, aga mida te siis ikkagi teete?"," lisas ta veel.

Kaitsepolitseiameti töötaja Eston Kohver rööviti Eesti territooriumilt eelmise aasta 5. septembril kui ta täitis talle pandud tööülesandeid Eesti-Vene kontrolljoone vahetus läheduses.

Täna mõistis Pihkva oblastikohus Eston Kohverile karistusena 15 aastat vangistust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: