Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

McCain: vastastikune koostöö küberkaitse alal on võtmetähtsusega

John McCain koos teiste senaatoritega 21. augustil 2014 külastamas RIA-t.
John McCain koos teiste senaatoritega 21. augustil 2014 külastamas RIA-t. Autor/allikas: RIA

Täna külastas Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA) Eestis visiidil olev USA Kongressi delegatsioon eesotsas senaator John McCainiga. Kõne all olid Eesti ja USA koostöösuhted ning Eesti julgeolekukeskkonda mõjutavad küberohud.

Senaatorid John McCain, Sheldon Whitehouse ja John Barrasso ning RIA peadirektor Taimar Peterkop vahetasid mõtteid kahe riigi küberkoostöö tihendamise teemal.

"Ohud, millega Eesti ja USA kübervaldkonnas silmitsi seisavad, on sarnased,“ rõhutas Peterkop, kes lisas, et omavaheline regulaarne infovahetus muudab riigid edukamaks üha keerukamate riskidega toimetulemisel.

"Seetõttu tuleb infot vahetada nii kahepoolselt kui NATO liitlastega," toonitas RIA peadirektor.

Senaator John McCain nõustus, et vastastikune koostöö on võtmetähtsusega.

Peterkop andis külalistele ülevaate küberohtudest Eesti julgeolekule ning sõnas, et Balti regioonile on eelkõige iseloomulikud poliitiliselt motiveeritud küberrünnakud.

"Ründevahendid muutuvad üha keerukamaks ja rünnete planeerimisvõimekus aina suureneb," nentis Peterkop, kes toonitas, et Eesti riigi ja ühiskonna suurest infotehnoloogilisest sõltuvusest tulenevalt on ülioluline riske pidevalt kaardistada ning tegeleda nende maandamisega.

Eesti ja USA küberkoostöös osaleb ka Riigi Infosüsteemi Amet. RIA-l ja USA sisejulgeolekuministeeriumil on 2013. aasta lõpust koostööleping, mille alusel vahetavad infoturbeüksused (CERT-id) infot ja kogemusi.

Lisaks on RIA-l alates 2014. aastast koostööleping Ameerika Riikide Organisatsiooniga (OAS), kuhu kuulub ka USA. RIA küberturvalisuse eksperdid on osalenud OAS-i kutsel mitmetes koolitusprojektides ning aidanud edendada küberjulgeolekut Ameerika mandril.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: