Autojuhid: kõige ohtlikum kõrvaline tegevus on liikluses mobiiltelefoni kasutamine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pilt on illustratiivne ega ole tekstiga seotud.
Pilt on illustratiivne ega ole tekstiga seotud. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Maanteeameti uuringust selgub, et 70 protsenti autojuhtidest kasutab sõidu ajal mobiiltelefoni, mis on ka liiklejate hinnangul kõige ohtlikum kõrvaline tegevus liikluses. Seetõttu alustab maanteeamet täna kampaaniat, millega pööratakse tähelepanu kõrvaliste tegevuste ohtlikkusele liikluses.

Maanteeameti ennetusosakonna juhataja Monika Heinrand rääkis ERR-i raadiosaates "Vikerhommik", et 70 protsenti liiklejatest kasutab autoroolis olles mobiiltelefoni.

"99 protsenti võtab autot juhtides kõnesid vastu, kuid ka väga suur osa ehk üle 70 protsendi nendest juhtidest ka helistab näiteks pereliikmetele, räägib sõpradega ja teevad töökõnesid," tõi Heinrand esile.

Lisaks selgus, et 24 protsenti juhtidest pildistavad või loevad tekstsõnumeid sõidukit juhtides. Lisaks sellele tunnistas kuus protsenti vastanutest, et nad sirvivad sõidu ajal internetilehekülgi.

"Uuringu järgi on 34 protsenti osalenutest sattunud ohtlikesse olukordadesse," tõdes maanteeameti ennetusosakonna juhataja. Paraku hindavad juhid neid olukordi vähemtähtsaks, kus kiirus on kas järsult langenud või ei märganud nad lihtsalt liiklust.

"On olnud päris palju äkkpidurdusi, ei ole märgatud, et jalakäija on teele astunud ja üks protsent vastanutest tunnistas, et nad on avariisse sattunud," vahendas Heinrand.

Maanteeameti esindaja kinnitusel võib statistikale tuginedes väita, et kui sõidukijuht hakkab koostama tekstsõnumit, siis see kindlasti ei võta alla viie sekundi aega.

"Inimesed ei mõtle, kui palju auto antud aja jooksul edasi liigub ja mis siis juhtub, kui jalakäija tõesti sel ajal teele astub," tõdes Heinrand.

Uuringust selgub ka, et 66 protsenti juhtides on valmis ohtlikust harjumusest loobuma. "Samuti öeldakse, et nad pigem ei tahaks seda teha, kuid nad tunnevad survet, et peaksid olema kogu aeg kättesaadavad," selgitas Heinrand.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: