VIDEO: Tallinna Sadama juhtimise võtavad üle Marko Raid ja Carri Ginter ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1440660451000 | amCalendar}}

Täna hommikul erakorraliselt kokku kutsutud Tallinna Sadama nõukogu rahuldas altkäemaksu kahtlustuse saanud juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili tagasiastumisavalduse ja määras kaks uut juhatuse liiget.

Riigifirmat hakkavad ajutiselt kuni konkursi korraldamiseni juhtima senine Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid ning advokaat Carri Ginter.

Ettevõtte nõukogu esimees Remo Holsmer ütles, et Ginteri ülesanne on anda hinnang senistele protsessidele, mis hõlmab hankeid ja kõiki sisedokumente.

Ettepaneku Ginterile tegi majandusminister Kristen Michal. Ginter teeb tööd ajutiselt ja tulevikus plaanib naasta advokaaditöö juurde.

"Mind paluti juhatusse tulla, et oleks n-ö väljaspoolt keegi sees, sest on teatud usalduskriis. Minu eesmärgid siin on ajutised. Ülesanne on probleemid esile tuua, et uus juhatus saaks jätkata tühjalt lehelt," ütles Ginter tänasel pressikonverentsil ja rõhutas, et tema kindlasti konkursil ei kandideeri.

Millal korraldatakse konkurss Tallinna Sadama juhatuse liikmete leidmiseks, pole veel teada. Küll aga ootab kandideerijaid ees julgeolekukontroll, mida varem ei ole peetud nendel ametikohtadel vajalikuks.

Holsmeri sõnul tuleb muudatusi ka nõukogu koosseisus, kuid uute liikmete määramine on kahe ministri otsustada.

Eile toimusid läbiotsimised Kaljuranna ja Kiili töö- ning elukohtades. Altkäemaksu andmises kahtlustatavana on kinni peetud kolm inimest ning sellele kaasaaitamises veel kolm inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli, Priit Luts

Allikas: Martin Dremljuga/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: