Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saue abilinnapeaks sai Jan Trei

{{1440688462000 | amCalendar}}
Jan Trei
Jan Trei Autor/allikas: Jan Trei koduleht

Saue linnavolikogu valis Saue uueks abilinnapeaks Jan Trei, kelle poolt hääletas üheksa volikogu liiget, vastu oli seitse. Volikogu istungist võttis osa 16 volinikku 17-st.

Jan Trei sõnul tegi talle ettepaneku Saue abilinnapeaks asuda IRL-i Saue osakond, erakonda kuulub ta aastast 2001.

Saue abilinnapeana hakkab 35-aastane Trei vastutama linna kultuuri-, hariduse- ja spordielu ning sotsiaalhoolekande ja kodanikuühiskonna koostöö eest.

"Tunnen ja tajun Saue linna probleeme, kitsaskohti ja väljakutseid. Mulle väga meeldib ja sümpatiseerib Saue linn ilusa ja kaasaegse elukeskkonnana ning soovin omalt pooltki selle arengusse panustada," ütles Trei, kes aastatel 2003-2005 Sauel elas ning linnavalitsuses juristi ja linnavalitsuse liikmena töötas, vastutades linnavalitsuse ja volikogu õigusalase nõustamise, õigusaktide ning lepingute koostamise ja riigihangete korraldamise eest.

Vastne abilinnapea peab oluliseks väljakutseks Sauele uue spordihalli rajamist, samuti ühinemisläbirääkimisi, et Saue linna huvid oleksid uues ühinenud omavalitsuses esindatud, eriti haridusvaldkonna pool, ja et ühinenud omavalitsus saaks riigigümnaasiumi.

Jan Treil on hetkel pooleli magistriõpingud Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudis. Ta on töötanud ka Lasnamäe Linnaosa Valitsuses sisekontrolöri ja linnaosa vanema asetäitjana, Viimsi Vallavalitsuses abivallavanema ja vallavanemana, samuti EV Notarite kojas juristina ja Siseministeeriumis ministri nõunikuna.

Eelmine Saue abilinnapea Jüri Tümanok suri 17. augustil.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: