Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Sadama nõukogu astub tagasi

Autor/allikas: ERR/Martin Dremljuga

Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer tegi ettepaneku nimetada ametisse uus nõukogu.

„Poolteist aastat tagasi Tallinna Sadama nõukogu esimehe kohuseid täitma asudes oli pea võimatu ette näha üleeile alanud sündmusi seoses esitatud kahtlustusega ettevõtte juhatuse liikmetele,“ märkis Holsmer oma tänases avalduses.

Tema sõnul ei ole kaitsepolitseiametil teadaolevalt ühtegi pretensiooni Tallinna Sadama nõukogu liikmetele ja ükski nõukogu liige ei ole seotud kahtlustustega.

„Ka kaitsepolitseiameti esindaja ütles eilsel kohtumisel, et nõukogu liikmetel ei olnud võimalik altkäemaksu kui peitkuritegu avastada, see võimekus on vastavatel jälitusasutustel. Samas on selge, et Tallinna Sadama juhatuse liikmetele esitatud kahtlustused on äärmiselt tõsised ja kahjustavad ettevõtte mainet. Korruptsioonil ei tohi olla kohta Tallinna Sadamas ega üheski teises riigile kuuluvas äriühingus.“

Nõukogu esmane ülesanne on sellises olukorras tagada Tallinna Sadama töö jätkumine, toonitas Holsmer.

„Nimetasime eile ametisse uue juhatuse, kelle ülesanne on üle vaadata sõlmitud lepingud ja nende täitmisega seotud asjaolud. Ettevõtte peab tagama võetud kohustuste täitmise, sealhulgas uute parvlaevade tähtajaks valmimise. Samuti kuulutame lähiajal välja avaliku konkursi uue juhtkonna leidmiseks.“

„Teen ettepaneku üldkoosolekule nimetada tervikuna ametisse uus nõukogu. Pean mõistlikuks, et uue juhatuse valib konkursi tulemusel välja juba uus nõukogu koosseis. Kuni nõukogu koosseisu vahetumiseni täidame oma ülesandeid, tagame kohustuste tähtajas püsimise ning uurimisest tulenevate küsimuste lahendamise,“ ütles Holsmer.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: