Vireeni nõukogu jättis juhi ametisse, minister vahetab seepeale välja nõukogu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1440756407000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Riigile kuuluva ettevõtte Vireen nõukogu jättis juhataja Rait Persidski ametisse, kuigi põllumajandusministeeriumi erikontroll leidis, et Vireen on mobiilse seapõleti kasutamise kohta esitanud valeandmeid. Maaeluminister Urmas Kruuse otsustas seejärel tagasi kutsuda Vireeni nõukogu liikmed.

"Nõukogu ei vaidlustanud erikontrolli tulemusi ja tõdes AS Vireeni juhi suhtes usalduskriisi olemasolu. Sellises olukorras on nõukogu otsus mulle sügavalt arusaamatu," põhjendas Kruuse.

"Kuna seakatku tõrjumisel täidab AS Vireen väga olulist rolli, tuleb usaldus ettevõtte suhtes kiiresti taastada. Nõukogu tänane otsus ei aita sellele kaasa, seepärast kavatsen kutsuda tagasi ettevõtte nõukogu praeguse koosseisu," ütles Kruuse.

Minister lisas, et kavatseb järgmisel nädalal küsida juhtumi valguses täiendavaid selgitusi ka veterinaar- ja toiduameti peadirektorilt.

Vireeni nõukogu esimees Taimo Staalfeldt, kes on samas ka põllumajandusministeeriumi haldusosakonna juhataja, kinnitas, et erikontrolli tulemused olid tema hinnangul veenvad juhataja tagasikutsumiseks, sest need seavad kahtluse alla ettevõtte usaldusväärsuse.

"Toimus pingeline arutelu ja hääletati. Nelja poolt ja kahe vastuhäälega otsustati juhataja ametis jätkamine," lisas ta. 

Staalfeldti sõnul leidis nõukogu, et praeguses kriisiolukorras ei tohiks jätta tehast juhita. Samas otsustas nõukogu kuulutada välja konkursi juhatuse liikme leidmiseks, sest praegusel juhatajal lõpeks tööleping tänavu novembris.

Loomsete jäätmete käitlemisega tegelevas ettevõttes Vireen toimunud erikontroll tuvastas, et ettevõte on esitanud avalikkusele valeandmeid mobiilse põleti Hurican 1000E kasutamise kohta 31. juulil ja 1. augustil 2015 Tartumaal Puhja vallas Rämsi külas sigade Aafrika katku tõttu hukatud loomade hävitamisel.

Vireeni juhataja Rait Persidski ütles üleeile ERR-i uudisteportaalile, et talle jääb arusaamatuks maaeluministri rahulolematus Vireeni tööga seakatku ohjeldamisel. Tema sõnul on jutt valetamisest solvav.

"Olen nõus ministriga, et väga oluline on protsess ja loomulikult ka selle läbipaistvus. Seetõttu jääb täiesti arusaamatuks, miks iga hinna eest üritatakse pöörata avalikkuse tähelepanu protsessi mittepuutuvatele teemadele nagu ühe või teise hukatud loomade kahjutustamise viisi- ja koguste kajastamine hilisemas dokumentatsioonis," kommenteeris Persidski.

Ta rõhutas, et katkutõrje protsessipõhiselt on oluline, et ligi 60 tonni hukatud sigu kahjutustati Vireeni poolt efektiivselt ja minimaalse aja jooksul.

"AS Vireen ega tema juhataja ei ole teinud avalikkusele ühtegi avaldust antud asjas, mistõttu jutt avalikust valetamisest on kohatu ja solvav nii ettevõttele, kui ka siin töötavatele inimestele," lausus Persidski.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: