ÜRO hoiatas Euroopa Liitu solidaarsuskriisi eest ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Murad Sezer/Reuters/Scanpix

ÜRO hinnangul on vaja teha senisest palju rohkem, et vältida Euroopasse põgenevate migrantide hukkumist Vahemerel.

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon kutsus Euroopa Liitu üles andma põgenikekriisile kollektiivset poliitilist vastust, et hoida ära solidaarsuskriis, vahendas BBC.

Ta kutsus asjaga seotud riike üles laiendama turvalisi ja legaalseid migratsioonikanaleid.

Neljapäeval leiti Austrias tee äärde maha jäetud veokist 71 migrandi surnukehad, Liibüa rannikul uppus aga tõenäoliselt umbes 200 inimest.

Bani sõnul on hiljutised suured ohvrite arvud kohutavad.

"Suur enamus inimestest, kes selle vaevalise ja ohtliku teekonna ette võtavad, on pagulased, kes põgenevad Süüriast, Iraagist ja Afganistanist," ütles ta.

"Rahvusvaheline kogukond peab näitama ka suuremat pühendumust konfliktide ja teiste probleemide lahendamisele, mis ei jäta inimestele peale põgenemise muud võimalust," lisas peasekretär.

Ban kutsus riike üles täitma asüülitaotlustega seotud rahvusvahelisi seadusi ning mitte sundima inimesi pöörduma tagasi kohtadesse, kust nad põgenesid, kui seal on põhjendatud hirmud tagakiusamiseks. "Küsimus ei ole ainult rahvusvahelises seaduses, vaid see on meie kohus inimestena," lisas ta.

"See on inimkatastroof, mis vajab otsusekindlat poliitilist vastust. See on solidaarsuskriis, mitte numbrikriis," märkis Ban.

Ta kutsus astuma kindlamaid samme ka inimkaubitsejate vastu.

Juulis saabus Euroopa Liitu rekordhulk migrante - 107 500. Osad neist maksavad suuri summasid inimkaubitsejatele, et need ta ebaseaduslikult üle piiride aitaksid.

Sel aastal on teekonnal Euroopasse saanud surma üle 2500 inimese.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: