Tartu saab ühe bussiliini võrra rikkamaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu linnaliinibuss
Tartu linnaliinibuss Autor/allikas: PM/Scanpix

Tartu linna ja selle külje all oleva Tartu valla Vahi aleviku vahel hakkab homsest käima linnaliinibuss number 27.

Tartu linna ja Vahi aleviku vaheline uus bussiliin number 27 hakkab inimesi sõidutama homsest. Liin töötab esmaspäevast reedeni ning läbitava marsruudi pikkus on 2,8 kilomeetrit - Riiamäelt kuni Kaupmehe tänavani Vahi alevikus, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haaki sõnul on uus bussiliin hea märk linna ja valla toimivast koostööst. "Vahi piirkonna elanikud, kes linnaga piirneval alal elavad on valla kui ka linna poole pöördunud erinevatel aegadel sooviga pääseda linna ilma autota," selgitas Haak.

Samuti pandi uus bussiliin pandi käiku, sest tulevikus hakkab liini kasutama oluliselt rohkem inimesi. Näiteks järgmine aasta valmib Raadil, mida uus liin läbib, Eesti Rahva Muuseumi uus hoone, mida hakkavad töötajad kasutama juba sel sügisel.

Muuseumi avamise järel on ka külastajatel mugav võimalus kohale jõudmiseks ka bussiliini kasutada.

Lisaks oodatakse Tartu valda uusi elanikke, kelle jaoks otseühendus Tartu kesklinnaga võib vajalik olla.

Ka Tartu vallavanema Aivar Soobi sõnul kerkib Vahi alevikku päris palju uusi ridaelamuid ja kortermajasid. "Kortereid müüakse seal lausa üks elamispind nädalas," rääkis vallavanem.

Samas on Tartu külje all teisigi väikeasulaid, mida oleks mõistlik bussiliini abil ühendada Tartu kesklinnaga. Näiteks Tähtvere ja Ülenurme piirkonnad. Taoliste liinide loomine on Tartu linnavalitsusel plaani võetud.

Rein Haagi sõnul tuleb nende plaanide täideviimiseks ära oodata uus bussiteenuse pakkuja. Hetkel kestab Tartu linnal leping aktsiaselts Sebega veel kaks aastat, kuid sellel ajavahemikul pole mõtet nii palju uusi busse tellida, et otseühendused saaksid toimida.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: