Kaevurite päeva varjutas mure kaevandussektori käekäigu pärast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumis peeti täna kaevurite päeva, kuid pidupäeva varjutas mure kaevandussektori käekäigu pärast. Naftahinna madalseisu tõttu maailmaturgudel on raskustes nii Eesti põlevkivikaevandajad kui ka õlitootjaid.

Ida-Virumaa tähtsaimat rahvapidu, kaevurite päeva, peeti tänavu tagasihoidlikult ja tavapärase Toila asemel Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis. Hiljuti majandusraskuste tõttu oma töölisi koondanud Viru Keemiagrupp tänavu peokorralduses ei osalenud. Eesti Energia, suurim kaevurite tööandja pidas siiski vajalikuks ligi seitsmekümne aasta pikkust peotraditsiooni jätkata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Energia juhataja Hando Sutter rõhutas, et inimesed, eriti rasket tööd tegevad kaevurid on ettevõtte põhivara. "Ma arvan, et see on absoluutselt õiglane, et me neid üks kord aastas peame meeles ja võimaldame neile korraks töömuredest eemale tulla ja väärikalt spordi ja isetegevusega seda päeva tähistada."

Ka Eesti Energia on teada andnud, et lähiaegadel koondatakse paarsada töötajat. Töötajate koondamise tingib vajadus tõsta tootmise efektiivsust.

"Kümme aastat tagasi töötas Eesti Energia kaevandustes ca 4200 inimest. Siis, kui need ümberkorraldused saavad tehtud, töötab 2400, aga samal ajal Eesti Energia kaevanduste toodang on kasvanud. See on ajaga kaasas käiv trend - tehnoloogia võtab üle osa inimeste tööd," selgitas Sutter.

Kuigi suur osa koondatavatest siirdub pensionile, püüavad Eesti Energia Kaevandused töö kaotajaid uue ameti leidmisel igati aidata. Eesti Energia Kaevandused AS juhatuse esimees Andres Vainola sõnul antakse inimestele toetust nii ümberõppeks kui ettevõttepensionina.

Raskete aegade kiuste tähistasid kaevurid koos lähedastega oma ametipäeva siiski optimistlikult.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: