Kultuurikatlas võetakse mõõtu parima telefonirakenduse käivitamises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kultuurikatlas võtab 12 meeskonda üksteisest mõõtu parima telefonirakenduse käivitamises. Võistluse korraldajad on Eesti Telekom, Garaaž 48 ja Start-up Wiseguys. Täna õhtul saab läbi 48 tunnine maraton, mille järel võistkonnad tutvustavad žüriile oma tooteid.

Kultuurikatlas on 12 meeskonda kaks ööpäeva võistelnud telefonilahenduste loomises. Näiteks üks meeskond töötas välja rakenduse, kuidas teenindajale jootraha kanda telefoniarvelt. Eelduseks on teenindajate kogukonna tekkimine, kes end süsteemi üles panevad ning klientidele telefoni kaudu leitavad on, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Idee looja on Poolast pärit ja Taanis õppinud Marek Fraczyk, kellele meeldib Eestis idufirmadele soodsa pinnase tõttu. Siin on võimalik ideest kiiresti tooteni jõuda.

"Meie eesmärk on arendada lahendus alustuseks Eesti jaoks, sest siin saab seda väga kiiresti rakendada. Siis laiendame seda Saksamaale, Poolasse ja Suurbritanniasse," rääkis Fraczyk.

Tippy ülekanded on võimalikud paarikümne euro ulatuses ja sobivad mobiilioperaatoritele. Miks mitte aga luua sarnane keskkond, milles inimesed saaksid annetada abivajajatele? Siin oleks mõtlemisainet pankadele.

Kultuurikatlas töötasid erinevad meeskonnad välja ka näiteks krüpteerimislahendusi, wifi roamingu lahendust välismaal rändamise puhuks, mobiilparkimise infosüsteemi lahendust, kliendikaebuste automaatse analüüsi lahendust ja muud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: