Ossinovski: sotsid pole lõhki, vaid suhtumised on erinevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas tänases "Vikerhommikus", et sotsid ei ole pärast eilset partei volikogu lõhki, vaid hääletustulemus peegeldab erinevaid seisukohti erakonna ja valijate seas. Lisaks sellele sõnas sotside esimees, et Urve Palo tagasiastumise taga on taristuminister Kristen Michali (RE) alatu käitumine.

Ossinovski sõnul oli algusest peale plaan leida kokkulepe tänaste valitsuspartneritega ning muuta koalitsioonileppes neid punkte, mida SDE nägi vajadust muuta.

"Loomulikult on nii avalikkuses kui ka meie erakonnas neid, kes põhimõtteliselt ütlevad, et Reformierakonnaga koos ei tohiks sotsiaaldemokraadid valituses olla," nentis Ossinovski.

Samas tunnistas SDE esimees, et enamik erakonna volikogust, kaasa arvatud tema, usuvad, et sõltumata valitsusliidu koosseisust peavad sotsiaaldemokraadid seisma erakonna väärtuste, põhimõtete ja ideede eest.

"Lihtsalt sellepärast valitsusest ära minna, sest mõni partner ei meeldi, ei saa olla eraldi eesmärk," märkis Ossinovski, kelle arvates on tänast poliitilist olukorda vaadates teistsugust valitsus raske kokkupanna, sest tema sõnul on väga palju n-ö "muutujaid", mis teeksid teisel suunal tehtavad otsused keeruliseks.

Volikogu otsus peegeldab suhtumist valitsusse

"Ma usun, et nii minule kui ka volikogule oli eilse päeva lõpuks selge, et me oleme koalitsioonilepingu täiendamisel saanud mitmeid olulisi asju leppesse ning see on muutunud paremaks kui see oli kevadel," rääkis sotside esimees.

Kuigi eilsel volikogu hääletusel jagunesid hääled 35 valitsusse jäämise poolt ja 25 vastu, mille tõttu võiks arvata, et erakond on suhteliselt lõhki, siis Ossinovski kinnitas, et tema juhitud partei pole lõhki.

"Hääletustulemus peegeldab organisatsiooni aga ka meie valijate erinevat suhtumist meie tänasesse valitsusse," sõnas Ossinovski, kes nentis, et sotsidel on nii erakonnas kui ka valijate seas põhimõttelisi Reformierakonna vastaseid.

Michali käitumine oli alatu

Üks nendest vastastest on eile lahkumisavalduse esitanud ettevõtlusminister Urve Palo, kelle väitel ei pea ta võimalikuks istuda järgmised kolm aastat mugavuskoalitsioonis ning sikutada reitingupunktide nimel üksteisel vaipa jalge alt ära.

"Kahjuks on Urve Palo sõnades üksjagu tõtt," tunnistas SDE esimees. Ossinovski märkis, et tal on üsna kahju Palo lahkumisest.

Tema hinnangul mängis Palo tagasiastumises suurt rolli tänane majandusminister Kristen Michal, kes proovis SDE esimehe hinnangul rünnata endist majandus- ja taristuministrit Palo praamihanke eest, mis viidi läbi just eelmise valitsuse koosseisu ajal.

"Selle asemel, et ise vastutada või vähemasti vait olla hakkas ta endise ministri selja taha pugema," oli Ossinovski kriitiline ja leidis, et inimlikust aspektist vaadates oli see väga alatu.

Suurt valitsusremonti pole vaja

Kes uueks ettevõtlusministriks saab, seda otsustavad sotsid lähipäevil, kuid Ossinovski ei osanud öelda, kuidas veel valitsuses portfellid ümberjaotatakse. Samas ei näe sotside esimees vajadust suureks kõiki parteisid hõlmavaks valitsusremondiks.

"Lähipäevil pean ka mina jõudma otsusele, kas ma peaksin valitsusse minema või jätkan seniselt riigikogu positsioonilt, mida ma siiani olen ka mõistlikuks pidanud," selgitas Ossinovski tema ees seisvat küsimust.

"Kui olukord muutub tuleb asjale uuesti otsa vaadata," leidis sotsiaaldemokraatide juht.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: