Ravile minev Kobzon sai Itaalialt erakorralise viisa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Itaalia andis Venemaa rahvasaadikule ja lauljale Jossif Kobzonile erakorralise viisa, et raskelt haige mees saaks tulla riiki ravile.
Kremli poliitikat ja Krimmi annekteerimist kiitnud Kobzoni suhtes on Euroopa Liit kehtestanud sanktsioonid ning seetõttu poleks ta tavapärasel viisil Itaaliasse pääsenud, vahendas Lenta.
Itaalia väliministeeriumist selgitati, et tegu on erakorralise juhtumiga, mis ei too kaasa mingeid poliitilisi tagajärgi. Samuti pole Kobzonil õigust Itaalias ravil viibimise ajal külastada teisi EL liikmesriike.
Diplomaatilised allikad lisasid, et Itaalia otsusel oli ka teiste liikmesriikide heakskiit, sest juhul, kui erandi tegemisele oleks olnud vastu kas või üks liikmesriik, poleks Rooma saanud Kobzonile erakorralist viisat anda.
28. augustil rääkis Kobzon Vene meedias, et sai erakorralise viisa tänu president Vladimir Putini isiklikule sekkumisele.
Seitse aastat tagasi diagnoositi Kobzonil eesnäärmevähk.
Toimetaja: Laur Viirand