Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puudega laste hoiukodu sai annetajate toel tegevust laiendada

Mullu juunis Pärnus avatud raske ja sügava puudega laste hoiukodu Eliise puhkusepesa on esialgsest asupaigast Pärnu lastekülla kolinud ja tänu sponsoritele oma tegevust laiendanud. Pärnumaa lõviklubide annetatud raha eest saab nüüd lastele tunnetustoa sisustada.

Eliise puhkusepesa alustas toimetulekukoolis ja tegutses seal seitse kuud. Siis aga hakkas ruumipuudus kimbutama ja juba veebruaris koliti sealt ära. Nimelt saadi Pärnu lastekülalt maja, mis on nüüd nende laste tarvis korda tehtud ja mida Eliise puhkusepesa käivitanud Margit Krjukov nimetab ideaalseks paigaks.

"Siin on meil kasutada suur peremaja, ja meil on võimalus kasutada suurt õueala, transporti, saame lastele pakkuda üle tee Pärnu haiglas rehabilitatsiooniteenuseid. Selle aastaga on tegelikult teenus väga palju edasi arenud. Me saame pakkuda lapsehoiuteenust raske ja sügava puudega lastele ööpäevaringselt," ütles Eliise puhkusepesa asutaja Margit Krjukov.

Praegu on püsiteenusel kolm last, kes iga kahe nädala tagant on ühe nädalavahetuse kodus. Küll aga on nädavavahetuseti kohal hulk lapsi, sest lapsevanemad on hakanud hindama võimalust, kus nad saavad oma pidevat hoolt nõudva lapse kõrvalt puhkust võtta.

Margit Krjukovil oli eile rõõmus päev, sest Pärnumaa lõviklubid andsid üle 2000 eurot, mille nad Eliise puhkusepesa jaoks Augustiunetusel kogusid. Lastele sisustatakse selle raha eest tunnetustuba.

"Tunnetustuba aitab stimuleerida erivajadusega laste eri meeli nagu nägemine, haistmine, kuulmine. See on tegelikult erivajadustega lastele väga-väga vajalik," selgitas Krjukov.

Margit Krjukov ütleb, et kuna puhkusepesa peab end ise ära majandama, on iga annetaja teretulnud ja tänu annetajatele ongi nad saanud oma teenuse praegusele tasemele arendada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: