Täna möödus aasta Eston Kohveri röövimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eston Kohver Pihkva kohtusaalis.
Eston Kohver Pihkva kohtusaalis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

5. septembril kell 9 hommikul 2014. aastal võtsid Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB töötajad kaitsepolitseiniku Eston Kohveri kinni Eesti territooriumil ning viisid ta Moskvasse Lefortovo vanglasse, kus talle esitati süüdistus spionaažis.

FSB väidab, et Kohver peeti kinni Pihkva oblasti territooriumil, kapo sõnul ei vasta see väide tõele ning seda tõestab mõlema riigi piirivalvurite ühiselt koostatud piiririkkumise ühisvaatluse protokoll, kus on kirjas, et toimus piiririkkumine suunaga Vene Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi.

Pihkva oblasti kohus mõistis 19. augustil spionaažis süüdistatud Kohveri 15 aastaks vangi. Lisaks peab Kohver maksma 100 000 rubla trahvi. Eesti valitsus on korduvalt kinnitanud, et peab Kohveri üle peetavat kohtuprotsessi ebaseaduslikuks.

Eile jõustus Kohveri süüdimõistmine ja pikaks ajaks vangistamine, kuna ta ei vaidlustanud kohtuotsust.

10. septembril arutab Euroopa Parlament täiskogu istungil Strasbourgis Eston Kohveri ning Ukraina filmitegija Oleg Sentsovi ja aktivisti Aleksander Koltšenko inimõiguste rikkumist Venemaa poolt. Euroopa Parlamendil on kavas vastu võtta ka resolutsioon.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: