Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mikser: erakonna esimees peab tulema valitsusse

{{1441477221000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus tegi märkimisväärseid muudatusi oma ministriportfellide jaotuses. Olulisima muudatusena vahetab senise kaitseministri Sven Mikseri välja Hannes Hanso.

Esimesena väljus sotsiaaldemokraatide juhatuse koosolekult kaitseminister Sven Mikser, teadmisega, et tema valitsuses ei jätka, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Erakonna esimees peab tulema valitsusse, seda olen ma alati öelnud. Selleks, et erakonna esimees saaks tulla valitsusse, pean mina sealt taanduma. Muudatusi on veel, sellest räägib teile erakonna esimees ja ta kindlasti räägib teile, kui suurepärane kaitseminister ma olen olnud ja millised head isikuomadused mul veel on," rääkis Mikser.

Tema sõnul sai ta teada, et peab kaitseministri kohalt lahkuma, tänasel juhatuse arutelul, kuid kõneles sel teemal Ossinovskiga ka eile. 

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski plaan nägi ette veelgi vahetusi. Ossinovski asub töö- ja terviseministri kohale, kus on praegu Rannar Vassiljev. Ettevõtlusministriks saab sotsiaaldemokraat Liisa Oviir, ametisse jääb vaid kultuuriminister Indrek Saar.

Sven Mikseri koha saab senine riigikogu väliskomisjoni juht Hannes Hanso, kes on varem ka kaitseministeeriumis töötanud.

Mikserile pakkus Ossinovski kohta riigikogu väliskomisjoni esimehena, mille Mikser vastu võttis.

"Eks see kokkulepe erakonna sees on olnud juba mõnda kuud, et erakonna esimehel ehk siis minul on nii juhatuse kui ka tänaste ministrite mandaat selleks, et komplekteerida oma meeskond. Olen mitme kuu jooksul erinevaid võimalusi analüüsinud ja ka eelmise volikogu järgselt jõudnud seisukohale ja ka Sven Mikseriga selles osas kokkuleppele, et selline muudatus on erakonna jaoks mõistlik," põhjendas Ossinovski.

"Kindlasti on Sven Mikser minu meeskonna liige jätkuvalt ja meil ei ole eriarvamusi selles osas, et Sven on olnud väga hea välispoliitika spetsialist ja kaitseminister," lisas ta.

Vassiljev: pooleli jäi palju asju, millega oleks tahtnud edasi tegeleda

Valitsusest lahkuv töö- ja tervishoiuminister Rannar Vassiljev kommenteeris Postimehele, et päris üllatusena talle teade valitsusest lahkumise kohta ei tulnud.

"Eks natuke aega poliitikas olnuna võis ühte sellist stsenaariumit ette näha," tõdes ta. Konkreetselt sai ta sellest teada alles reede hilisõhtul.

Vassiljevi sõnul jäi paraku palju asju pooleli, millega ta oleks tahtnud edasi tegeleda. Kõige olulisemana tõi ta välja alkoholipoliitikaga seonduvad teemad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: