Jahimehed on hädas kütitud metssigade proovide saatmisega laborisse

Foto: Postimees/Scanpix

Veterinaar- ja toiduaimet (VTA) ning maaeluministeerium otsivad lahendust probleemile, kus jahimeestel pole metssigu nädalavahetusel küttides võimalik sigade proove laborisse saata.

Seoses sigade Aafrika katku levikuga on Eestis antud jahimeestele luba küttida peaaegu 30 000 metssiga. Lastud või leitud loomadest võetud proovid tuleb saata laborisse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõikidel jahimeestel pole seda nädalavahetustel võimalik teha, sest Cargobusi teenust pole sel ajal saada. Kütitud sead peavad jääma ootele, kuni proovidele vastus saabub.

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) lubab probleemile lahenduse leida. Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja asetäitja Pille Tammemägi hinnangul tuleb kaaluda lisaks Cargobusile ka teiste firmade pakutavaid võimalusi, et taudiproovid jõuaksid võimalikult kiiresti Tartusse.

"Kui need terminalid avatud ei ole või bussid (Cargobusi - toim) ei tööta, siis tuleb vaadata teiste logistikafirmade ja nende teenuste poole. Lisaks Cargobusile on ju ka teisi võimalusi," ütles Pille Tammemägi.

"Selle olukorra lahendamiseks tulevad kokku erinevad osapooled: veterinaar- ja toiduamet, veterinaar- ja toidulaboratoorium, ka maaeluministeerium ja me töötame välja selle süsteemi, kuidas on võimalik, et need proovid jõuaksid nädalavahetusel laborisse ja labor saaks need ära uurida," lausus VTA osakonnajuhataja Maarja Kristjan ning tõdes, et täna neil lõplikku lahendust anda veel ei ole.

Cargobus: meie teenus töötab

Cargobus kinnitas, et nende pakiteenus toimib nii tööpäeviti kui ka nädalavahetustel. "Nädalavahetustel on suuremate linnade esindused avatud ning plaanipäraselt sõidavad nii bussid kui ka kullerid," kinnitati ettevõttest.

"Oleme valmis pakkuma ebatraditsioonilistel kellaaegadel ka erilahendusi, kui meilt neid küsitakse. Veterinaar- ja toiduametiga on meil sujuv koostöö kestnud aastaid ning loomulikult oleme valmis töörohkel ajal ka omalt poolt rohkem panustama," rõhutas ettevõte.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: