Sotsiaalministeerium: ravimiameti tegevuse uurimiseks pole sisekontrolli käivitatud ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Apteekrite Liit teatas eile õhtul, et sotsiaalministeerium käivitas ravimiameti tegevuse uurimiseks seoses OÜ-le Samfred üheksa üldapteegi tegevusloa väljastamisega sisekontrolli, kuid sotsiaalministeeriumi kinnitusel ei vasta see tõele.

Sotsiaalministeerium teatas täna, et tõele ei vasta ka liidu väide, et ravimiamet pole vaevunud apteegiturul tegutsevate ettevõtjate vahelisi seoseid korralikult uurima.

"Sotsiaalministeeriumil ei ole täna põhjust kahelda ravimiameti tegevuse seaduslikkuses ega otstarbekuses, nn sisekontrolli ehk teenistuslikku järelevalvet sotsiaalministeerium algatanud ei ole," ütles sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Malle Aleksius.

Aleksiuse sõnul on mitmed ravimiameti otsused seoses üldapteekidele tegevusloa andmise ja üldapteegi tegutsemiskoha muutumisega hetkel kohtus vaidlustatud ning õigusriigis võtab sel juhul otsuste õiguspärasuse üle otsustada kohus.

"Sotsiaalministeeriumi teada ei ole ka konkurentsiamet alustanud antud asjas uurimismenetlust. Ravimiamet on varasemalt pöördunud konkurentsiameti poole üldapteegi tegevusloa väljastamise menetluses küsimusi tekitavate seoste tuvastamiseks. Konkurentsiameti vastusest ravimiametile nähtub, et kahtlustäratavaid seoseid konkurentsiameti poolt ei tuvastatud," kinnitas Aleksius.

Eesti Apteekrite Liit teatas eile, et ravimiamet on väljastanud tänavu OÜ-le Samfred üheksa üldapteegi tegevusluba hoolimata sellest, et tegemist on Soome apteegifirma Yliopiston Apteekki varifirmaga, mille abil hiilitakse mööda uute apteekide asutamise piirangust.

Liidu väitel on algatatud sisekontroll ravimiameti tegevuse uurimiseks ning ka konkurentsiamet on alustanud uurimismenetlust küsimusi tekitavate seoste kindlakstegemiseks.

"Yliopiston Apteekki laieneb Eesti turul seadusi väänates, kasutades selleks tegevjuhi Reet Tengiga perekondlike sidemetega seotud varifirmat OÜ Samfred. Kurb on see, et Ravimiamet pole vaevunud isegi korralikult uurima, millised seosed eksisteerivad OÜ Samfred ja Yliopiston Apteekki vahel. Lisaks perekondlikele sidemetele ühendavad neid ettevõtteid tegelikkuses veel ühine identiteet, juhtimine, töötajad ja finantseerimine," ütles Eesti Apteekrite Liidu esinaine Ülle Rebane.

Rebase väitel on Yliopiston Apteekki lõppeesmärk kohaliku turu ülevõtmise soov, esialgu Eesti proviisoriapteekidelt, mis on suurkettidest väiksemad ning jääksid kiiresti "dopingut” saanud Soome hiiglasele alla.

Eesti Apteekrite Liit on sõltumatuid proviisorapteeke ühendav mittetulundusühing, mis kaitseb apteekide ja apteegi töötajate kutsealaseid, sotsiaalseid ja majanduslikke õigusi ning huve.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: