Eesti eksperdid aitavad Moldoval tõsta päästetöötajate võimekust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Päästjad.
Päästjad. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Sisekaitseakadeemia delegatsioon eesotsas päästekolledži direktori Ain Karafiniga sõidab täna Moldovasse, et alustada järjekordset akadeemia välisprojekti Moldovas.

Sisekaitseakadeemia ja päästeameti ekspertide koostöös läbiviidava ning välisministeeriumi rahastatava humanitaarabi projektiga täiendatakse Moldova päästetööde juhtide ja päästjate koolituse metoodikat ning arendatakse välja koolitussüsteem. Ühtlasi soovitakse tuleohutusalast ennetustööd edendades vähendada Moldovas tuleohvrite arvu ja kasvatada ohutuskultuuri.

Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktor Ain Karafini sõnul on tänane akadeemia õppetöö tase ning päästeameti võimekus selline, mis võimaldab teadmisi ja oskusi ka teistele riikidele edasi anda. "Moldova on otsustanud liituda Euroopa Liiduga. Eesti kogemuste baasil tutvustame kolleegidele elanikkonna kaitsevaldkonna euroopalikke põhimõtteid ja abistame toimiva koolitussüsteemi loomisel," kirjeldab Karafin Eesti rolli antud projektis.

Projekti tegevustest saavad kasu ennekõike Moldova päästjad, kelle parema ettevalmistamise tagamiseks kaasajastatakse koolitussüsteem. Plaanis on välja töötada koolituskava ja selle elluviimist toetav metoodika. Lisaks koolitatakse Moldova tuletõrje- ja päästeohvitsere päästekolledži Väike-Maarja päästekoolis, et moldaavlased saaksid edaspidi juba ise oma alluvaid koduriigis edasi koolitada. Tegevuste tulemusena paranevad nende professionaalsed oskused ja reageerimisvõimekus ning ka koostöö teiste turvalisuse tagajatega, nagu näiteks politsei ja kiirabi.

Päästeameti eksperdid annavad moldaavlastele edasi oma kogemusi koolieelikutele suunatud ennetuskampaania planeerimisel, ettevalmistamisel, läbiviimisel ja hindamisel. Järgmiseks aastaks on planeeritud Moldova päästjate koolitamine ennetustegevuse läbiviimiseks lasteaias. Oluline on teadvustada ja harida elanikke tuleohutusega seotud teemadel. Päästjate töö edendamine ja ennetustöö tõhustamine suurendab kogu Moldova elanikkonna turvatunnet ning panustab selle maa arengusse.

Septembris algav ja kolmeks aastaks planeeritud humanitaarabi projekt on kolmas, mille sisekaitseakadeemia Moldovas teostab ja kus partneriks on riiklik elanikkonnakaitse ja hädaolukordade teenistus. Projekt jätkab kahe eelmise projektiga alustatud pikemaajalist koostööd elanikkonnakaitse koolitusvaldkonnas kahe riigi ja nende päästeteenistuse vahel ja on suunatud nii valmisoleku kui ka ennetustegevuse tõhustamisele ning riigi elanike turvalisustaseme tõstmisesse. Ka eelmised projektid keskendusid päästjate koolituse metoodika väljatöötamisele ja rakendamisele.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: