Uruguays varjupaiga saanud Süüria pagulased tahavad riigist lahkuda, et mujal tasuvamat tööd leida ({{commentsTotal}})

Süüria pagulased Uruguay presidendipalee ees nõudmisi esitamas
Süüria pagulased Uruguay presidendipalee ees nõudmisi esitamas Autor/allikas: Miguel Rojo/AFP/Scanpix

Viis Süüriast pärit perekonda, kellele Uruguay pakkus eelmisel aastal varjupaika, protestisid eile Montevideos presidendipalee ees ja nõudsid, et neid paigutataks riiki, kus oleks võimalik paremat tööd saada.

Uruguay võttis 2014. aasta oktoobris vastu 42 Süüria kodusõja eest põgenevat inimest, kes nüüd aga väidavad, et riigi vasakpoolne valitsus pole täitnud oma lubadust neile suuremat sissetulekut tagada, vahendas Reuters.

Mõne pagulase sõnul sobiks neile ka naasmine Lähis-Idasse.

"Ma ei karda Liibanoni tagasi minna," rääkis 36-aastane Aldees Maher, kelle pere esialgu Süüriast Liibanoni põgenes. "Ma tahan kohta, mis tagaks mulle ja mu perele elamise."

Uruguay islamikogukond on väga väike, umbes 300 inimest. Kuigi Süüriast tulnud inimestele on seni pakutud majutust, arstiabi, lastele kooliskäimise võimalusi ning peredele rahalist toetust, pole nad sellest hoolimata uue riigiga kohanenud ja pagulaste ning kohalike elanike vahel on esinenud pingeid.

"Mul pole mingit võimalust saada tööd, kus ma teeniksin piisavalt raha, et oma perekonna eest hoolitseda. Enne meie tulekut lubas saatkond, et hakkame teenima 1500 USA dollarit kuus (umbes 1340 eurot - Toim.)," selgitas Maher.

Mees lubas, et avaldab presidendipalee ees meelt seni, kuni nende nõudmised täidetakse.

Pagulasteks tunnistatud inimesed saavad rahvusvaheliselt tunnustatud reisidokumendid, kuid nende alusel ei pea teised riigid neid ilmtingimata riiki laskma.

Näiteks Maher ja tema perekond veetsid augustis 20 päeva Istanbuli lennujaamas, sest Türgi migratsiooniametnikud ei lubanud neil riiki siseneda, ning nad olid lõpuks sunnitud Uruguaysse tagasi tulema.

Samas on teada, et käesoleva aasta lõpus peaks Uruguaysse saabuma veel 80 Süüriast pärit põgenikku.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: