Majutusettevõtetes peatus juulis mullusega võrreldes neli protsenti rohkem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

turistid
turistid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtete teenuseid kasutas tänavu juulis 458 800 turisti ehk neli protsenti rohkem kui mullu juulis ning suurenes nii välis- kui ka siseturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 295 400 välisturisti ehk üks protsent rohkem kui eelmise aasta juulis, teatas statistikaamet.

63 protsenti turistidest saabus Lätist, Soomest ja Venemaalt. Viiel eelneval kuul vähenenud Soome turistide arv kasvas juulis kolm protsenti.

Jätkuvalt väheneb Venemaalt saabuvate turistide arv, juulis peatus majutusettevõtetes 22 protsenti vähem Venemaa turiste kui eelmise aasta juulis. Läti turistide arv suurenes viiendiku võrra.

Eesti turismi suurematest partnerriikidest saabus eelmise aasta juuliga võrreldes rohkem turiste Saksamaalt, Leedust, Hispaaniast ja Suurbritanniast ning vähem turiste Rootsist, Norrast, Prantsusmaalt ja Poolast, kuid jätkuvalt suureneb Aasia riikidest saabunud turistide arv.

Majutusettevõtete klientidest 36 protsenti olid siseturistid. Siseturiste peatus majutusettevõtetes 163 400 ehk 10 protsenti rohkem kui mullu juulis.

69 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 15 protsenti tööreisil. 19 protsenti siseturistidest peatus Harju maakonna, 14 protsenti Pärnu maakonna, 11 protsenti Saare maakonna ja kaheksa protsenti Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Harju ja Saare maakonna majutusettevõtetes peatus rohkem siseturiste kui eelmise aasta juulis, vastavalt 14 protsenti ja 15 protsenti. Pärnu maakonna majutusettevõtetes jäi siseturistide arv mullusele tasemele, Ida-Viru majutusettevõtetes aga vähenes kuus protsenti.

Juulis pakkus külastajatele teenust 1308 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 800 tuba ja 54 200 voodikohta. Täidetud oli 59 protsenti tubadest ja 52 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis juulis keskmiselt 34 eurot ning jäi mullusele tasemele. Ööpäeva maksumus oli Eesti keskmisest kõrgem Harju ja Pärnu maakonnas, kus ööpäev majutusettevõttes maksis vastavalt 39 ja 38 eurot. Saare maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 31 eurot ja Ida-Viru maakonnas 29 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: