Euroopa Parlament arutab homme täiskogus Eston Kohveri inimõiguste rikkumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet kinnitamas Eston Kohveri vabastamist nõudvat kollast linti europarlamendi liberaalide juhile Guy Verhofstadtile.
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet kinnitamas Eston Kohveri vabastamist nõudvat kollast linti europarlamendi liberaalide juhile Guy Verhofstadtile. Autor/allikas: Euroopa Parlament

Euroopa Parlament arutab neljapäeval täiskogu istungil Strasbourgis Eston Kohveri ning Ukraina filmitegija Oleg Sentsovi ja aktivisti Aleksander Koltšenko inimõiguste rikkumist Venemaa poolt. Euroopa Parlamendil on kavas vastu võtta ka resolutsioon.

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul tuleb jätkata ja tugevdada rahvusvahelist survet Venemaale, et hiljuti ebaseaduslikult pikaks ajaks vangi mõistetud Eston Kohver, aga ka Ukraina filmitegija Oleg Sentsov, lendur Nadia Savtšenko ja aktivist Aleksander Koltšenko vabastataks.

"Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Euroopa Nõukogu ja teised demokraatlikud organisatsioonid peavad hoidma teemat tugevalt päevakorras kuni need ebaseaduslikult vangi mõistetud inimesed on vabastatud," lisas Paet. "Samuti on vajalik riikide kahepoolses suhtluses Venemaaga seda joont hoida, et inimõiguste rikkumine lõpeks."

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: