Saar: kodakondsuse saamist tuleks innustada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kultuuriminister Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kultuuriminister Indrek Saar saatis täna kodanikuühiskonna organisatsioonidele kirja, milles teavitatakse plaanist algatada arutelu valdkondliku arengukava Lõimuv Eesti 2020 üle. Kaugem eesmärk on leida võimalusi määratlemata kodakondsusega isikute hulga vähendamiseks Eestis.

„Alates taasiseseisvumisest on Eesti kodanike osakaal rahvastikus pidevalt suurenenud, kuid viimasel kümnendil on naturalisatsioonitempo aeglustunud, püsides umbes poolteise tuhande inimese piires aastas. Järelikult vajavad Eesti kodakondsuse saamise võimalused määratlemata kodakondsusega isikutele märksa suuremat tähelepanu,“ rääkis Saar.

Kultuuriminister selgitas, et kodanikuks olemine on riigi huvides, sest see suurendab igaühe seotust riigiga. Saar täpsustas, et tähtis on Lõimuva Eesti arengukava elluviimise raamides tegeleda põhjustega, miks Eesti kodakondsust ei taotleta.

„Tahame jõuda kindlate ühiskonnagruppideni, kellel oleks võimalus Eesti kodakondsus saada, kuid võiksid selleks konkreetsemaid samme astuda. Päevakorral on põhiseaduse ja kodakondsuseksami ettevalmistuskursused, keeleõpe, kuid kindlasti ka tõhusam informatsiooni levitamine ja riigiidentiteedi tutvustamine,“ loetles Saar.

Ministri kinnitusel on Eesti aruteludeks kodakondsuspoliitika üle valmis.

Ümarlaud eri tegevuste tõhustamisest ning laiemalt naturalisatsiooniga seotud väljakutsetest tuleb kokku 16. oktoobril.

 

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: