ERR Moskvas: ajakirjanike arvates on Vene vägede kohalolek Süürias kuulujutt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Anton Novoderezhkin/ITAR-TASS/Scanpix

Venemaa eitab viimastel päevadel maailma meediakanalite poolt edastatud infot, et Vene väed osalevad Süüria kodusõjas. Vene analüütikute hinnangul ei ole Venemaal mingit huvi Süüria valitsuse huve praeguses konfliktis kaitsta.

Internetis on levima hakanud video, kus on näha ühte uusimat Vene soomukit BTR 82-A, millega sõditakse väidetavalt Süürias, sealse valitsuse poolel. "See video peaks olema kinnitus, et Venemaa osaleb otseselt Süüria konfliktis," vahendas ERR-i Moskva korrespondent Neeme Raud saatele "Aktuaalne kaamera".

Vene analüütikute sõnul on Süüria Venemaa jaoks oluline turg, kui rääkida relvade müügist, kuid jutud sellest, et Venemaa osaleb Süüria kodusõjas ei vasta tõele.

Venemaast on saamas Süüria kriisi vahemees

Uudisteportaali Pravda.ru Lähis-Ida riikide suuna juhataja Said Gafurovi sõnul on üks peamisi põhjuseid, miks Venemaad Süürias ei ole see, et Venemaad pole seal vaja.

"Teine põhjus on see, et me ei ole hullumeelsed, et sellesse konflikti otseselt sekkuda ja kolmas põhjus - Venemaa on veendunud, et Lähis-Idas tuleb luua ühine rinne terrorismi ja Islamiriigi vastu, mis on president Putin strateegia," väitis ajakirjanik.

Gafurovi sõnul ongi Moskvast saamas koht, kus toimuvad Süüria opositsiooni ja valitsuse vahelised läbirääkimised.

USA avaldab Euroopale survet

Moskvas töötava Süüria ajakirjaniku Adam Hannakevarkesi sõnul on süüdistuste taga, et Venemaa osaleb Süüria sõjas - ennekõike USA.

"Nende kuulujuttude eesmärk ei ole mõjutada Süüriat, vaid Venemaad. Nad tahavad keerutada Venemaa ümber samasugust tolmu Süüriast rääkides, nagu nad teevad Ukraina puhul," sõnas Süüria uudisteagentuuri SANA korrespondent Venemaal.

Süüria ajakirjaniku hinnangul järgib Euroopa tema riigis praegu Ameerika poolt dikteeritud kurssi.

"Ameerika avaldab Euroopa riikidele survet, sealhulgas minu arvates ka teie riigile," kinnitas Hannakevarkes ning avaldas lootust, et Euroopa rahvad mõistavad, et neil peab olema siiski mingi suveräänsus, mitte toimida väljast tulnud käskude järgi.

Ajal, kui Venemaa eitab osalemist Süüria konfliktis, teatas Prantsuse president Francois Hollande, et tema riik osaleb Süüria konfliktis, püüdes anda terrorirühmituse Islamiriik vastaseid lööke.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: