Yana Toom ei hääletanud Eston Kohveri vabastamist nõudva resolutsiooni poolt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1441890634000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Europarlamendi saadik Yana Toom jäi ainsa Eesti saadikuna Eston Kohveri ja teiste Venemaa poolt ebaseaduslikult vangistatute, Oleg Sentsovi, Nadia Savtšenko ja Oleksandr Koltšenko vabastamist nõudva resolutsiooni osas erapooletuks.

ERR-i raadiouudiste reporteri Mirko Ojakivi sõnul võtsid Kohverit puudutava resolutsiooni arutelul sõna kõik Eestit esindavad saadikud, välja arvatud keskerakondlane Yana Toom.

"Ka resolutsiooni lõpphääletusel Toom seda ei toetanud," kinnitas Ojakivi ERR-i raadiouudistele. Sama kinnitab ka hääletuse protokoll.

Yana Toom kirjutas ERR-i uudisteportaalile saadetud kommentaaris, et resolutsiooni puhul oli tema jaoks tegemist n-ö kobarresolutsiooniga. "Iga resolutsioonis käsitlev juhtum väärib eraldi käsitlemist ja ühe dokumendi raames erinevate juhtumite lahkamine ei ole minu hinnangul õigustatud," selgitas Toom, kes lisas, et näiteks tema hinnangul väga selge Oleg Sentsovi, kellele määratud karistus on selgelt ebaproportsionaalne tema tegudele, juhtum pole võrreldav Eston Kohveri omaga.

Lisaks sellele ei saa Toom olla nõus retoorikaga, mille kohaselt on Kohveri röövimine võrreldav nn tavakodaniku röövimisega. "Ta pole seeneline, kes eksis metsas, ta on NATO riigi luureohvitser ja tema vabastamine peaks saama teoks teiste kanalite kaudu," arvas europarlamendi saadik

Samuti on Toomil tekkinud seoses Kohveri kinnipidamisega mitmeid küsimusi. "Kohveri asjus jääb minu jaoks vastuseta mitu küsimust - esiteks, miks keeldus tema Eesti riigi poolt palgatud advokaadi teenustest, teiseks, miks ei ole veenvalt vaidlustatud Feigeni väidet, et Kohver on sõlminud kokkuleppe FSB-ga? Ja peamine - miks ta ei vaidlustanud kohtuotsust," kirjutas Toom.

Saadik väitis, et tema kahtlusi jagab ka suur osa EP saadikutest. Resolutsiooni poolt hääletas 378, vastu 111 ning erapooletuks jäi 138 saadikut.

"Tõsi küll, sanktsioonide vastu reeglina hääletab 100 kuni 120 inimest, kuid nii suur erapooletute arv on Vene resolutsiooni puhul enneolematu," tõdes Yana Toom.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: