Leedo: pole küsimust, et minult taheti altkäemaksu ({{commentsTotal}})

{{1442038615000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Saaremaa parvlaevadega aastaid opereerinud Vjatšeslav Leedo ütles, et ta on veendunud, et Remo Holsmer küsis temalt altkäemaksu.

"Mulle öeldi selgelt, et kui oleme nende vastu head, siis on kõik võimalik. Pole küsimust, et minult taheti altkäemaksu," ütles Leedo Eesti Päevalehele antud intervjuus.

"Ma olen väga pika kogemusega ärimees. Ma tean, kui mulle vihjatakse," lisas ta.

Kuu alguses kirjutas ajaleht Postimees, et Reformierakondlastest Tallinna Sadama nõukogu liikmed küsisid ärimees Vjatšeslav Leedolt raha või neile soodsat koostööd.

Holsmer lubas Postimehe süüdistuste vastu justkui oleks ta Vjatšeslav Leedo käest raha küsinud, kohtusse minna. Remo Holsmer ise jäi täna "Aktuaalsele kaamerale" kättesaamatuks, kuid Päevalehe artikli juures ütleb ta, et ei ole mingil viisil ei läbi lillede ega otse ega kaudselt vihjanud hüvede soovimisele. Ta lisas, et on valmis Leedo vastu ka kohtusse minema.

Riigiprokuratuuri ja kaitsepolitseiameti kinnitavad kirjas "Aktuaalsele kaamerale", et tänases ajakirjanduses avaldatud informatsioon ei anna alust uue kriminaalmenetluse alustamiseks.

Õiguskaitseasutuste poole ei ole ükski osapool pöördunud. Tegemist on sõna-sõna vastu olukorraga ning jutt käib rohkem kui aasta tagasi toimunud väidetavast vestlusest, mis ei anna alust kriminaalmenetluse alustamiseks, selgitati kirjas.

Artiklis kritiseerib Leedo tugevalt ka endist majandus- ja taristuministrit Urve Palot, öeldes, et Palo valetab parvlaeva hanke puhul mitme asja kohta.

Esiteks korraldati Leedo arvamusel esimene parvlaevakonkurss selleks, et saada nende pakkumine ja teine konkurss oli selleks, et Tallinna Sadam saaks nende pakkumise kopeerida.

Leedo väidab ka, et uued laevad lähevad kindlasti rohkem maksma, kui on avalikult välja öeldud ning et Saaremaa Laevakompanii tegi kokkuvõttes riigile kasumlikuma pakkumise kui Tallinna Sadam.

Leedo ei soovinud "Aktuaalsele kaamerale" täna kommentaari anda, kuna esitab esmaspäeval Palo väidete asjus ka kohtule hagi.

Urve Palo ei soovinud samuti teemat kaamera ees kommeteerida, kuna ei pea õigeks laimule reageerida.

Oma kirjalikus vastuses "Aktuaalsele kaamerale" ütles ta, et parvlaeva hanke õiguspärasust on kinnitanud siiani mitmetes erinevates vaidlustes kõik kohtuinstantsid, lisaks ka riiklik järelevalve ja riigihangete vaidluskomisjon. Hanke võitis parim pakkuja, kelleks oli TS Laevad ja hange toimus korrektselt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Elo Ellermaa, Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: