Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tšehhi peaminister: kohustuslikud põgenikekvoodid ei tööta

Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka
Tšehhi peaminister Bohuslav Sobotka Autor/allikas: Kenzo Tribouillard/AFP/Scanpix

Peaminister Bohuslav Sobotka teatas, et Tšehhi Vabariigil ei ole kavas taganeda oma seisukohast ning seega on Praha endiselt vastu Euroopa Komisjoni plaanile jagada varjupaigataotlejaid liikmesriikide vahel kohustuslike kvootide alusel.

"Ma arvan, et on võimatu, et me taganeksime, meie seisukoht on kindel," vahendas Reuters Sobotka telesaates öeldud sõnu.

"Meil on õigus oma arvamus välja öelda isegi siis, kui see erineb sellest, mida ütlevad Euroopa Komisjon või mõned suuremad riigid," lisas ta AFP teatel.

Tšehhi, Ungari, Poola ja Slovakkia on varem mitmeid kordi teatanud, et on vastu Euroopa Komisjoni poolt pakutud kohustuslikele põgenikekvootidele.

"Need kvoodid ei tööta. Inimesed, kes Euroopas varjupaika taotlevad, et tee seda Ungaris, Slovakkias, Rumeenias või Tšehhi Vabariigis, vaid Saksamaal ja Rootsis, sest nad tahavad seal elada," selgitas Sobotka.

"Kui nad kvootide alusel ümber paigutatakse, ei saa me neid kinnipidamisasutustes hoida. Seega on see nende otsustada, kas nad jäävad siia või mitte, ning neil saab olema väga lihtne minna riiki, kuhu nad juba algselt minna soovisid," rõhutas peaminister.

Višegradi riikide senist seisukohta korrates märkis Sobotka, et Euroopa peab pöörama rohkem tähelepanu oma piiride kaitsmisele ning looma nö keskusi, kus saaks juba varem selgeks teha, kes on pagulane ja kes mitte.

Homme arutavad Euroopa Liidu siseministrid Komisjoni plaani, mille kohaselt tuleks liikmesriikide vahel ära jagada 120 000 varjupaigataotlejat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: