Vireen otsib uut juhti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Vireeni nõukogu rahuldas ettevõtte senise juhataja Rait Persidski tagasiastumispalve ja kuulutab välja konkursi uue juhataja leidmiseks.

Nõukogu määras uue juhataja leidmiseni ettevõtte ajutiseks juhiks Vireeni finantsjuhi Diana Vaagerti.

Nõukogu esimeheks valiti Toomas Kevvai.

Vireeni nõukogu on kolmeliikmeline ja sellesse kuuluvad maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, Eesti tõuloomakasvatajate ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko ja rahandusministeeriumi riigivara osakonna analüütik Märt Murd.

Loomsete jäätmete käitlemisega tegelevas ettevõttes Vireen toimunud erikontroll tuvastas hiljuti, et ettevõte on esitanud avalikkusele valeandmeid mobiilse põleti Hurican 1000E kasutamise kohta 31. juulil ja 1. augustil Tartumaal Puhja vallas Rämsi külas sigade Aafrika katku tõttu hukatud loomade hävitamisel.

Riigile kuuluva ettevõtte Vireen nõukogu jättis Persidski sellele vaatamata ametisse. Maaeluminister Urmas Kruuse otsustas seejärel tagasi kutsuda Vireeni nõukogu liikmed.

Loomsete jäätmete käitlemisega tegelev AS Vireen on riigi äriühing, mille aktsiad kuuluvad 100% Eesti Vabariigile ja on maaeluministeeriumi valitsemisel. Aktsionäride üldkoosolekul esindab riiki maaeluminister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: