VKG õlitehas Petroter III saavutas täisvõimsuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Viru Keemia Grupi (VKG) õlitehas Petroter III saavutas projekteeritud nominaalvõimsuse, mis tähendab 130-135 tonni ümbertöötatud põlevkivi tunnis. See tähendab, et tehas on käivitatud ja töötab stabiilselt.

VKG juhatuse liige ja tehnikadirektor Meelis Eldermann märkis, et kolmanda kaasaegsel tehnoloogial töötava tehase käivitamine on suur saavutus, mis kinnitab firma inseneride poolt välja töötatud tehnoloogia töökindlust, energiaefektiivsust ja keskkonnasäästlikkust.

"Tänases keerulises turusituatsioonis on see oluline investeering Eesti põlevkivitööstuse arengusse. Kõige suurem ressursi sektori lisandväärtus tekib riigile just siis, kui investeeritakse arengusse. Tänases seisus on sektoril rohkem, kui kunagi varem vaja riigi tuge pikaajalise stabiilsuse tagamiseks," ütles Eldermann.

Petroter III tehase ehitus algas 2013. aasta oktoobris. Ehitusest käivitamiseni kuulus vähem kui kaks aastat. Täisvõimsusel töörežiim saavutati ühe nädalaga. Petroter III projekti maksumus on 84 miljonit eurot ning investeering kolme tehasesse kokku on üle 220 miljoni euro.

Kolme tehasega loodi Ida-Virumaale kolmsada uut töökohta ja ligi tuhat kaudset töökohta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: