Video: Kooseluseaduse rakendusliku osa vastuvõtmine ei ole kivisse raiutud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Eelmisest riigikogu koosseisust pooleli jäänud tööna tuleb vastu võtta ka kooseluseaduse rakenduslik osa. ERR-i uudisteportaal küsis riigikogu fraktsioonidelt, kui tõenäoliseks võib pidada rakendusaktide vastuvõtmist riigikogus enne kooseluseaduse kehtima hakkamist 2016. aasta 1. jaanuarist.

"Olles konsulteerinud teiste fraktsioonidega, on mul selline tunne, et peale sotsiaaldemokraatide ei taha seda keegi teha oma väga tõsiseks võitlusväljaks ja ma kujutan ette, et nende läbisurumine riigikogus ei kujune mitte nii hõlpsaks," ütles EKRE fraktsiooni esimees Mart Helme.

Vabaerakonna fraktsiooni esimees Andres Herkel rakendusaktide vastuvõtmist väga tõenäoliseks ei pea. Tema hinnangul ei oleks tohtinud eelmine riigikogu koosseis jätta praegusele koosseisule sellist "poolikut otsa". "See, kuidas kooseluseadust menetleti eelmises riigikogus, oli äärmiselt räpakas," ütles ta.

Reformierakonna fraktsiooni liige Valdo Randpere arvab, et teema on praegu vähem tundlik, kui kooseluseadust vastu võttes, sest tegemist on tehniliste muudatustega olemasolevates seadustes.

Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ei näe, et kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmiseks vajalikud 51 häält kokku saadaks.

Sotside fraktsiooni esimehe Andres Anvelti sõnul tuleb liikuma pandud seadus ka lõpule viia. "Riigikogu ei tohi praaki toota," ütles ta.

IRL-i fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul tekkis kooseluseaduse vastuvõtmisega rohkem probleeme kui sellega lahendati. Samuti peab ta küsitavaks eelnõu kvaliteeti. "Nüüd, kui ühiskonnas on muid probleeme üsna palju, ei arva me, et hetkel on õige aeg selle menetlemisega tegelda."

Riigikogulased juhtisid tähelepanu ka tekkinud olukorrale, kus kooselu sõlminud inimestel on kooselu lõpetamiseks vaja mõlema poole nõusolekut.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: