MTÜ: pagulastele tuleb kiiresti eesti keel selgeks õpetada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix

MTÜ Eesti Juristide Liit tuletas oma eilses pöördumises riigikogule meelde, et põgenike saabumisel Eestisse peab meeles pidama põhiseaduses sätestatut.

Ühing kirjutas oma pöördumises, et tänane humanitaarkatastroof Euroopas, kus massiline pagulaste sisseränne Euroopasse on saanud meie elu igapäevaseks probleemiks ning mis lõppkokkuvõttes puudutab igat Eesti inimest, tuletab meile kõigile meelde põhiseaduse preambulat: „Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade."

Liidu hinnangul on preambulas öeldu saavutamas erilist tähendust riigikogu poolt riigile ja eesti rahva tulevikule eluliselt tähtsate otsuste langetamisel praeguses keerulises rahvusvahelises olukorras.

Ühingu tegevpresident Meelis Pirn selgitas ERR-i uudisteportaalile, et seoses Euroopat tabanud pagulaste tulvaga pidas liit seekord vajalikuks märkida ära ka nimetatud teema, seda eeskätt meie enda riigi kodanike põhiseaduslikke õigusi esile tuues.

"Leiame, et Eesti ei tohi olla sallimatu ja ebasõbralik riik, kes pagulasi eemale tõrjub. Seda enam, et suur osa meie rahvast on ka ise olnud pagulase staatuses. Samas peame pagulasi aidates ja vastu võttes jälgima, et ei tekiks olukorda, kus mõnes piirkonnas suureneb veelgi mitte-eestikeelse elanikkonna ülekaal, tekivad muukeelsed haridusasutused," rääkis Pirn.

"Pagulasi vastu võttes tuleb nad integreerida Eesti ühiskonda ja õpetada neile kiiresti selgeks eesti keel. Kuivõrd seni asjakohaseid õigusakte veel vastu võetud ei ole, siis pole ka põhiseaduses sätestatud põhimõtetega vastuollu mindud," märkis ta.

Pirn lisas, et pöördumisega sooviti riigikogule kõnealust põhiseaduses sätestatud põhimõtet üle korrata, et see ei ununeks teema edaspidisel menetlemisel.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: