GALERII: Telliskivi Loomelinnakus tähistatakse autovaba päeva ({{commentsTotal}})

{{1442730515000 | amCalendar}}

Euroopa liikuvusnädala raames tähistatakse täna Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus autovaba päeva.

Kell 10 algava autovaba päeva tõttu piiratakse kell 9.30-16.30 sõidukite sissesõit Telliskivi tänaval raudteede vahelisele lõigule.

Telliskivi Loomelinnak pakub lnlastele võimalust osaleda keskkonnasõbraliku liikumisega seotud tegevustes ja nautida Bombillaz kontserti. Lastele ja täiskasvanutele pakutakse meelelahutust, avatakse targa liikleja väljak ning toimub turg. Lastega mängib ja jagab teavet keskkonnasõbralikust liikumisest maskott Snupsi, kes septembri jooksul külastab Põhja-Tallinna linnaosa lasteaedu.

Huvilistel on võimalik osaleda jalgsimatkal „Telliskivi Loomelinnaku minevikust“, mis viib osavõtjad tutvuma endise tööstusalaga või jalgrattamatkal „Sada aastat Põhja-Tallinna arhitektuuris“, kus kogenud giidi saatel saab avastada viimase saja aasta erinevate arhitektuuristiilide ehitisi ja hooneid Põhja-Tallinna linnaosas. Jalgsimatka giidiks on Jaak Juske ning jalgrattamatkal Mihkel Karu.

Autovabal päeval toimub ka orienteerumismäng ühistranspordiga, rulluisukoolitus, saab vaadata AHHAA teaduskeskuse liiklusteatrit ning tänavaartistide ja trikiratturite esinemisi.

Lastel on võimalik võtta osa Eesti pakendiringluse alal prügi sorteerimise mängudest ning teistest mängudest, mis toimuvad lastealal.

Eesti Vabaõhumuuseum on korraldanud laste (vanuses 2-12) joonistusvõistluse teemal „Minu pere autovaba päev“. Kõik fantaasiarikkad joonistused palutakse tuua täna kell 10-16 Eesti Vabaõhumuuseumi meisterdamise telki või rohelisse uunikumbussi. Parimatele töödele on välja pandud auhinnad.

Telliskivi tänaval toimub Tallinna peatänava ideekonkursi tutvustus ja arutelu. Tutvustamisele tuleb laiemalt ka projekt „Vanasadama ja kesklinna vahelise liikuvuskeskkonna arendamine“.

Tallinna peatänava arhitektuurivõistluse eesmärk on leida parim arhitektuurne, maastikuarhitektuurne ja liikluslahendus Pärnu maantee ja Narva maantee tänavaruumile Vabaduse väljaku ja Pronksi tänava vahelises lõigus.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: Martin Dremljuga/ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: