VTA: Hiina ametnikud jäid Eesti piimakäitlemisettevõtetega rahule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

12.–18. septembrini Eesti piimakäitlemisettevõtteid auditeerinud Hiina ametnike esialgne üldine hinnang Eesti riiklikule järelevalvesüsteemile sh laboritele ja piimakäitlemisettevõtetele oli veterinaar- ja toiduameti (VTA) teatel positiivne.

Auditi läbiviimine Eestis on oluline etapp Hiina turu avamiseks Eesti piimatöötlejatele.

"Hiina audiitorid hindasid Eesti järelevalvesüsteemi hästi toimivaks ja kinnitasid, et veterinaar- ja toiduameti poolt neile varem edastatud dokumentides kirjeldatu vastas sellele, mida nad ettevõtetes nägid,“ ütles VTA peadirektor Ago Pärtel.

"Inspektorid avaldasid lootust, et Eesti piimatooted jõuavad võimalikult kiiresti Hiina turule ning läbiviidud audit on pikaajalise koostöö algus. Hiina saatkonna majandusesindaja juuresolek kogu auditi vältel kinnitas külaliste sõnul Hiina soovi kaubandussidemete arendamiseks kahe riigi vahel," lisas Pärtel.

Visiidi käigus tutvusid Hiina audiitorid järelevalve üldise korraldusega VTA-s, VTA kohalikus asutuses, veterinaar- ja toidulaboratooriumis ja Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS piimalaboris.

Samuti külastati kolme piimatöötlemisettevõtet ja ühte piimafarmi. Pärteli sõnul jäid inspektorid rahule nii ettevõtete enesekontrolli kui riikliku järelevalvesüsteemi toimimisega.

Hiina inspektorite visiit on osaks Eesti ettevõtete tunnustamisprotsessist, et avada ekspordivõimalus Hiinasse. Seni on VTA kahe aasta vältel edastanud Hiina ülevaateid valdkonna seadusandlusest ja järelevalve korraldusest.

Läbiviidud auditi põhjal koostab Hiina järelevalveamet AQSIQ (General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine) kirjaliku raporti.

Jaanuaris külastas Eestit Hiina Rahvavabariigi asepõllumajandusminister Niu Dun, kellega koos allkirjastati Eesti ja Hiina põllumajandusministeeriumide vaheline koostöölepe. Eesti toidutootjad soovivad Hiina turule viia eelkõige piima-, liha- ja kalatooteid.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: