Keskerakond: tegemist on poliitiliselt motiveeritud tegevusega

{{1442918088000 | amCalendar}}
Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

Eesti Keskerakonna hinnangul on suurima opositsioonierakonna esimehe kinni pidamine kapo poolt poliitiliselt motiveeritud tegevus.

"Antud juhtumi ajastus viitab sellele, et püütakse summutada mastaapset korruptsiooniskandaali Tallinna Sadamas, millega on seotud võimuerakonnad," väitis Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk.

Hetkel puudub Keskerakonnal täiendav teave, juhtkond arutab tekkinud olukorra üle, kui laekub uut informatsiooni.

Tallinna linnapea kohuseid täidab ajutiselt vastavalt linnapea asendamise korrale vanim linnavalitsuse liige abilinnapea Merike Martinson. Büroo sõnul on ta täna terve päeva nõupidamistel, mistõttu jääb ta ka meediale kättesaamatuks.

Keskerakonna liige ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf avaldas linnavalitsuse liikmete nimel ERR-i raadiouudistele esmajärgus muret Savisaare tervise üle ning leidis, et kohe erakorralist linnavalitsuse istungit ei ole tarvis korraldada.

"Ma saan aru, et menetlustoiminguid viiakse läbi Hundisilmal - vähemalt pilt näitab seda. Meid teeb aga murelikuks see, et seal on ka kiirabi. Me ei tea täpselt, kuidas linnapea tervis on, teatavasti ei olnud see viimasel ajal väga hea," märkis Klandorf.

Klandorfi sõnul kiirustavad Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooni liikmed sündmustest ette, kui tahavad kokku kutsuda erakorralise istungi võimalikuks linnapea ametist taandamiseks.

"Täna ei ole neil rohkem informatsiooni kui meil, kõige suurem infovaldaja on prokuratuur ja kaitsepolitsei amet. Muidugi, juhul, kui neil [IRL-il] pole infot teistest allikatest rohkem. Me ei saa sündmusi kommenteerida ja mingisugust erakorralist istungit täna põhjust pidada ei ole," lausus Klandorf.

Keskerakonna liikme sõnul tundub talle erakonnaliikmetega sarnaselt, et Savisaare kinnipidamisega püütakse tõsistest probleemidest ehk Tallinna Sadama korruptisooniskandaalilt tähelepanu kõrvale juhtida.

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson jääb enne Savisaarega kõnelemist äraootavale seisukohale. "See, et suurimale opositsioonierakonna esimehele taoliselt kahtlustatakse, on murettekitav. Meil ei ole olnud võimalik Savisaarega pärast selle uudise väljatulekut isiklikult rääkida," rääkis Simson ERR-i raadiouudistele.

Ta loodab, et Savisaart ei peeta väga kaua kinni ning et ta saab peagi erakonna juhatusega kohtuda. "Edasised sammud võetakse koos temaga ette," lausus Simson.

Kaitsepolitsei kahtlustab Keskerakonna esimehest Tallinna linnapead Edgar Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises. Ta peeti kinni täna hommikul.

 

Kevadel loodeti, et saadakse Edgar Savisaarest lahti. Aga ei saadud! Loodeti, et Edgar Savisaar ei naase poliitikasse....

Posted by Siret Kotka on Tuesday, 22 September 2015

 

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: