Savisaare süüasjas on kahtluse all ka Kalev Kallo ning ärimehed Kunman, Reiljan, Teder ja Kofkin

{{1442919305000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Edgar Savisaar ja Villu Reiljan 2006. aastal. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

ERR-i uudisteportaalile teadaolevalt on Tallinna linnapea Edgar Savisaare süüasjas kahtlustuse saanud ka ärimees Vello Kunman ja kunagine tipp-poliitik Villu Reiljan. Altkäemaksu vahendamise kaasaaitamises kahtlustatakse ka Kalev Kallot.

Riigi peaprokurör Lavly Perling kinnitas pressikonverentsil, et nii Reiljan, Kunman, Teder, Kofkin, Tuulberg kui ka Kallo on saanud kahtlustuse Savisaarega seotud süüasjas osalemises.

Kunmani firma Silikaat Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht Manuela Pihlap kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et ettevõttes viidi täna läbi uurimistoiminguid. Täpsemat infot poolelioleva uurimise kohta saab Pihlapi sõnul ka nende firma alles täna riigiprokuratuuri korraldatavalt pressikonverentsilt. "Ma kahjuks ei ole pädev ja meil pole ka lubatud ja me ei taha seda uurimist takistada, et igat pidi aitame kaasa," lisas ta.

Villu Reiljan mõisteti 2014. aastal lõplikult süüdi nn maadevahetusafääri süüasjas pistise võtmises. Vello Kunman on telliskivitootja Silikaat Grupi omanik. Ta on seotud veel hulga erinevate ettevõtetega, sh Järve Kaubanduskeskus OÜ, Aatrium Sisustuskaubamaja AS, Esraven AS (Järve keskuse ja ehitusmaterjalide tootja Silikaat omanik) jt.

Lisaks Reiljanile ja Kunmanile on kinni peetud veel ärimehed Aivar Tuulberg, Hillar Teder ja Alexander Kofkin, keda prokuratuur kahtlustab altkäemaksu andmises. Tederi firma ehitab Tallinna kesklinna Admiraliteedi basseini juurde kaubandus- ja ärilinnakut, ühtlasi on ta hiljuti altkäemaksu skandaali sattunud Tallinna Sadama nõukogu liige. Kofkinit ja Savisaart seovad aga laenud: 2013 aastal laenas linnapea ärimehelt 32 000 eurot, mille Kofkin hiljem kustutas, kirjutas Postimees. Ärimees Aivar Tuulberg on ehituskontserni Rand & Tuulberg omanik ning nõukogu esimees.

Ka Keskerakonna finantsdirektor Kalev Kallo on kinni peetud kaasaaitamises altkäemaksu andmises ja võtmises.

Kokku on seitse kahtlustatavat, kellest üks on võtnud vara endale ja kolmandale isikule. Ülejäänud on vahendajad ja altkäemaksuvõtjad. Keskerakonda ei ole veel kahtlustatavate hulka määratud.

Kaitsepolitsei kahtlustab Keskerakonna esimehest Tallinna linnapead Edgar Savisaart korduvas altkäemaksu võtmises. Ta peeti kinni täna hommikul.

Toimetaja: Marek Kuul, Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: