Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Moskvas: Eston Kohver viibib Lefortovo vanglas

{{1442985644000 | amCalendar}}
Foto: Kirill Kudrjavtsev/AFP/Scanpix

Kui hommikul saatis välisministeerium avalikkusele teate, et röövitud ja Venemaal vangi mõistetud kaitsepolitseinik Eston Kohver on viidud Moskva Butõrka vanglasse, siis uutel andmetel on ta hoopis Lefortovo vanglas.

ERR-i Moskva korrespondent Neeme Raud ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Kohveri Lefortovo vanglas viibimise kohta on ta saanud kinnituse kahelt allikalt.

"Eile kohtus temaga Vene ühiskondliku palati vanglate järelevalve komitee liige, kellega just vestlesime ja kes ütles, et Kohver oli heas tujus olnud. Kui nad küsisid, millal ta Moskvast kolooniasse edasi saadetakse - sest Moskvasse ta kindlasti ei jää -, oli ta lihtsalt naeratanud. Teise küsimuse peale, kas ta loodab, et president Vladimir Putin annab talle armu, oli ta samuti naeratanud," selgitas Raud.

Eile õhtul sai Eesti Moskva saatkond kätte 11. septembri seisuga koostatud Venemaa vanglate ameti kirja, mille järgi viibib Eston Kohver Butõrka vanglas Moskvas. Välisministeerium teatas, et Eesti saatkond taotleb konsulile kohtumist Kohveriga esimesel võimalusel.

Eile ütles välisministeeriumi pressispetsialist Mariann Sudakov ERR-i uudisteportaalile, et uut infot eelmise nädalaga võrreldes ei ole saadud ning Eesti välisministeeriumil polnud õnnestunud kaitsepolitseinik Eston Kohveri uue kinnipidamiskoha asjus Venemaa võimudelt infot saada.

Pihkva oblasti infoagentuur teatas 11. septembril, et Pihkva kohtu poolt 15 aastaks vangi mõistetud Eston Kohver toimetati Pihkvast Moskvasse. Kohveri advokaat Jevgeni Aksjonov ei osanud Kohveri asukoha kohta infot anda. Ka Eesti välisministeeriumil puudusid tema uue asukoha kohta igasugused andmed.

Butõrka vangla ehk praegune Moskva eeluurimisisolaator nr. 2 asub otse linna südames ühe elamurajooni keskel. Hoone ehitati 18. sajandil ning see kujunes revolutsioonieelsel ajal nn transiitvanglaks.

Butõrkas on vangistuses viibinud näiteks mässaja Jemeljan Pugatšov, nõukogude repressiivaparaadi Tšekaa looja Feliks Dzeržinski, luuletaja Vladimir Majakovski, kirjanik Aleksandr Solženitsõn, samuti Eesti sõjavägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoner ning Eesti diplomaat, kirjandusteadlane ja tõlkija Georg Meri.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: