Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Foto: loe riigiprokuratuuri Savisaare kaasust puudutavat töödokumenti

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Riigiprokurör Laura Vaik saatis kaitsjatele ekslikult prokuratuuri töödokumendi. Lähtuvalt avalikust huvist avaldame dokumendi muutmata kujul.

Rohelisega on märgitud riigiprokuröri Laura Vaigu kommentaarid prokuratuuri siseseks kasutamiseks

ERR-i uudisteportaalile teadaolevalt vabandas prokurör Laura Vaik eksituse eest, kuid advokaat Üllar Talviste edastas riigiprokuratuuri töödokumendi meediale.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro selgitas ERR-ile, et antud juhul oli tegemist märkmetega, mida on omavahel vahetanud prokuratuuri avalike suhete osakond ja prokurörid.

"Need on märkmed, kus arutletakse erinevate retoorikavõtete ja õiguslike detailide üle. Tegemist ei ole menetlusdokumendiga ning kaitsjate poolt selle ebaeetiline avalikustamine ei mõjuta sisulist menetlust," märkis Kahro.

Kahro sõnul saatis prokurör kohtule õiged taotlused Edgar Savisaare ja Kalev Kallo ametist kõrvaldamiseks. "Kahetsusväärselt lisas prokurör Edgar Savisaare kaitsjatele taotlust edastades kirjale vale faili, mille kaitsjad koheselt meediale edastasid," tõdes Kahro.

Toimetaja: Marek Kuul, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: