Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paavsti üleskutse USA kongressis: tee teistele seda, mida sa tahad, et sinule tehtaks

{{1443154614000 | amCalendar}}
Foto: Ron Sachs/SIPA/Scanpix

Paavst Franciscus kutsus oma kõnes USA kongressi ees poliitikuid üles olema kaastundlikud immigrantide suhtes, võitlema vaesuse vastu ja hoolitsema ühiselt keskkonna eest.

Tegemist oli esimese korraga, kui ükski paavstidest on kongressis kõne pidanud ning Franciscuselt oodati teravaid poliitilisi seisukohti USA ühiskonnas olulistel teemadel - immigratsioon, kapitalism ja vaesus ning võitlus kliimamuutusega, vahendasid ERR-i teleuudised.

Paavsti kõne kõige meeldejäävamaks osaks oligi ehk koht, kus ta kutsus üles kohtlema kodust põgenenud ja uude riiki jõudnud immigrante piibellikult - tee teistele seda, mida sa tahad, et sinule tehtaks.

"Kui me soovime turvalisust, pakkugem turvalisust. Kui me väärtustame elu, andkem võimalus elada. Kui me otsime võimalusi, tekitagem teistele võimalusi. Mõõdupuu, millega me teisi mõõdame, on sama, millega aeg mõõdab meie tegevusi," kõneles paavst Franciscus.

Paavsti ootamatumateks seisukohtadeks oli üleskutse kaotada surmanuhtlus karistusena kogu maailmas ning piirata rahvusvahelist relvakaubandust.

ÜRO peakorteris pidas paavst kõne, milles manitses meeles pidama, et erinevates kriisikolletes kannatavad reaalsed inimesed.

Paavst külastas ka 11. septembri terroriaktide paika ning kohtus Central Parkis rahvaga.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: