Tartu Ihaste sild pälvis parima kommunaalrajatise tiitli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas toimunud Eesti Kommunaalmajanduse Ühingu aastakonverentsil valiti kaheksa objekti seast 2015. aasta parimaks kommunaalrajatiseks Tartu linna idapoolse ümbersõidu teine ehitusala.

Tiitliga pärjatud objekti tähtsaim rajatis on 400 meetri pikkune 15 meetri laiune Ihaste sild. Silla suurim ava Emajõe kohal 90 meetrit. Laevatatav gabariit silla all on 11 meetrit. Tööde käigus rajati 3,8 kilomeetrit uut sõiduteed ja pea samas ulatuses kergliiklusteed.

Tänukirjad pälvisid Narva kaldapealse promenaad ja Sindi väliujula treeningpark.

Narva promenaad kujutab endast korda tehtud ja ligi kilomeeter pikka Narva jõe kaldapealset, mis sai pärast selle korrastustöid täiesti uue ilme. Ehitustööde tulemusena on jõekallas kindlustatud ja korrastatud, tagamaks promenaadiala erosioonikindlust ja esinduslikkust.

Sindi väliujula rajati 1935. aastal ning on sellest ajast püsinud sindilaste hulgas populaarse vabaaja veetmise kohana. 2000. aastate alguses oli koht amortiseerunud ning kasutus oli minimaalne.
2012. aastal taasavati väliujula (ujuvsildadest bassein) EASi regionaalsete investeeringute toel.

Käesolevast aastast on võimalik Sindi väliujulas peale ujumise tegeleda võrkpalli, korvpalli ja rannajalgpalliga. Suure tõuke on andnud aga just välijõusaali rajamine kohalike noorte eestvedamisel ja omavalitsuse finantseerimisel. Vahendeid selleks saadi ka siseministeeriumilt.

17. kuni 18. septembrini 2015 korraldas Eesti Kommunaalmajanduse Ühing Tallinna XV rahvusvahelise kommunaalmajanduse aastakonverentsi "Täna teeme homset", mille käigus kuulutati kümnendat korda välja aasta parim kommunaalrajatis.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: