Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakonna volikogu avaldas toetust Savisaarele ja Kallole, Savisaare parteijuhina jätkamist ei arutatud

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Keskerakonna volikogul tõdeti, et erakond toetab oma esimeest Edgar Savisaart ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot. Sellest, kas Edgar Savisaar peaks erakonna esimehena jätkama, volikogul juttu ei olnud.

Ettekande poliitilisest olukorrast pidi tänasel Keskerakonna korralisel volikogul tegema esimees Edgar Savisaar, kes viibib praegu aga haiglas. Esimehe asemel kõnelesid erakonna hetkeseisust aseesimees Kadri Simson ja peasekretär Priit Toobal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Simson ütles oma sõnavõtus, et Keskerakond ei ole kahtlustatav ning erakonna büroos läbiotsimist ei olnud.

"Me loodame, et kohtunik kaalub tõendeid. Me ei ole ühtegi väga pädevat tõendit näinud ja ehk juhtub nii, et kahtlustusest ei saagi süüdistust. Selliseid olukordi on olnud ka varem," ütles Simson.

"Ma ennustangi, et on kaks võimalikku stsenaariumit. Esimene on see, et prokuratuur tunnistab endale, et see, mida nad kokku panid, ei pea vett ja nad ei lähe sellega kohtusse. Teine variant on see, et prokuratuur ja kaitsepolitsei on avalikkuse ja meedia poolt surutud sellesse olukorda, et neil ei jää teist varianti - nad peavad esitama süüdistuse ja lähevad sellega kohtusse," rääkis Toobal.

Toobali sõnul on see viimane aga kurnav variant, mis kestab ka kaua.

Simsoni hinnangul vajaksid viimase nädala sündmusi arvestades muutmist erakondade rahastamise põhimõtted. Erakonna rahakotti võiks raha koguneda liikmemeksudest ja raha suurus sõltuks ka toetajate arvust. Toetajate arvust sõltub riigipoolne rahastamine.

"Igasugused teised annetused võib ära keelata. Kõik oleks selgem ja me teaksime, et meie erakonnad sõltuvad rahva tahtest," arvas Simson.

Ideed muuta erakondade rahastamise põhimõtteid arutab riigikogu Keskerakonna fraktsioon algaval nädalal.

Kallo: kahtlustused on põhjendamatud

Kalev Kallo tegi volikogul avalduse, öeldes, et avalikkuse ette jõudnud kahtlustused on põhjendamatud ning nende kokkupanemisel on püütud luua kunstlikke seoseid, mis ei vasta tegelikkusele.

"Selles olukorras ei ole me lasknud moraalil langeda ning meie read on püsinud sirged ja ühtsed. Keskerakonda on ju varemgi rünnatud, ja jõuliselt rünnatud, mistõttu ei lase me end nii lihtsasti ära hirmutada," märkis ta.

"Nüüdseks avalikkuse ette jõudnud kahtlustused on põhjendamatud ning nende kokku panemisel on püütud luua kunstlikke seoseid, mis ei vasta tegelikkusele. Tallinna linn on omalt poolt avalikkusele esitanud dokumendid ja selgitused, mis tõendavad, et seaduseid on täidetud korrektselt. Prokuratuurist eksimuse tõttu välja saadetud dokument tõendab aga, et kahtlustuste tugevust ei usu prokurörid isegi," rääkis ta.

Eile ei rahuldanud Harju maakohus prokuratuuri taotlust Kallo kõrvaldamiseks Tallinna volikogu esimehe ametist. Kallo loodab, et samasugune otsus tuleb ka linnapea Edgar Savisaare osas järgmisel kolmapäeval.

"Lugupeetud volinikud, võtame vastu selle poliitilise võitluse, mis meie jaoks teisipäeval algas. Võtame selle vastu, võitleme, ja võidame," kõneles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: