Eesti kaitseväelased Liibanonis lõpetasid teenistuse "sinisel joonel" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti rahuvalvaja Liibanonis.
Eesti rahuvalvaja Liibanonis. Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

ÜRO rahuvalvemissioonil Liibanonis teenivad Eesti kaitseväelased naasid sel nädalal teenistusest Liibanoni ja Iisraeli eraldava nn sinise joone vahetus läheduses oma põhibaasi At Tiris Lõuna-Liibanonis.

"Jalaväerühma jaoks tähendas möödunud periood eelkõige suuremat vastutust, kus üksuse reakoosseis mehitas nii päeval kui öösel valveposte, täites samal ajal ka sinise joone vaatlusfunktsiooni,” ütles jalaväerühma ülem nooremleitnant Janari Jaanso.

Liibanoni ja Iisraeli eraldav nn sinine joon märgib Iisraeli relvajõudude tagasitõmbumist Liibanonilt vallutatud aladelt, milles kaks poolt leppisid kokku ÜRO kaasabil 2000. aastal. ÜRO rahuvalveüksuste ülesanne on hoida ära olukorra eskaleerumine ning teha koostööd Liibanoni relvajõududega.

"Asume sinise joone läheduses paiknevates linnades ja külades läbi viima regulaarseid patrulle," ütles Jaanso eestlaste edaspidise tegevuse kohta. Tema sõnul on teenistusülesannete võtmesõna valvsus.

Koos staabiohvitseridega teenib hetkel Liibanonis ligi 40 kaitseväelast. Eesti jalaväerühm on osa Soome-Iiri pataljonist. Pataljoni kuulub üks soome- ja üks iiri jalaväekompanii ning üks eestlastest ja soomlastest koosnev jalaväekompanii.

Kokku panustab Liibanoni operatsiooni ehk UNIFIL-i hetkel 39 riiki.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: