ETV+ on eetrisse minekuks valmis ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uus venekeelne telekanal ETV+ on homsest nähtav nii vabalevis kui ka kaabelvõrkudes. Uue kanali esimene saade läheb eetrisse homme hommikul kell 6.55.

Viimastel päevadel on ETV+ stuudios harjutatud, proovitud, katsetatud, uuesti harjutatud. Homme hommikul peab kõik olema valmis. Üheaegselt hommikuse "Terevisiooniga" stardib ETV+ kanalil saade nimega "Kohv+". Lisaks hommikujuttudele räägitakse ökoloogilisest elustiilist ning elukutsetest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esimesel päeval on eetris Marija Vie reisisaade Ida-Virumaalt ning meelelahutuslik õhtune programm. Ja need on vaid esimese telepäeva originaalsaated. Mitmedki saatejuhid on tele-eetris uued tegijad.

ETV+ peatoimetaja Darja Saar ütles, et Eestis on palju talendikaid inimesi. "Võib olla ongi küsimus, et viimased 20 aastat või isegi rohkem, Eesti ei teadnud midagi nendest inimestest ja mul on praegu hea meel ka ETV+ kaudu näidata, et Eestis elab neid väga-väga palju."

ERRi juhatuse liige Ainar Ruussaar ütles, et ETV+ on pikaajaline missiooniprojekt, mille eesmärk on ühendada Eestis elavaid inimesi. ETV+ annab võimaluse arutleda, arvamust avaldada ning muidugi pakub uudiseid elust Eestis.

"Suur osa siin elavatest venekeelsetest inimestest tõepoolest - ma ei ütle, et see on halb või hea, aga tõepoolest elavad Venemaa telekanalite mõjusfääris ja ei tea kuigi palju sellest, mis toimub selles riigis, kus nad tegelikult elavad," märkis Ruussaar.

Venekeelne "Aktuaalne kaamera" on argipäeviti eetris kaks korda - õhtul kell 18 ja kell 20. Ning uudised on ka hommikuprogrammis. ETV+ saadetel on olemas eestikeelne tõlge. Mõnel saatel on sünkroontõlge, mõnel tiitrid.

"Selleks tuleb teleripuldil seadistustest valida keel. Aga kes vähegi vene keelt oskab või kes soovib õppida, siis ma soovitan ikka vaadata originaalheliga," soovitas Ruussaar.

Darja Saar tõdeb, et eks see võtab veidi aega, kui vaataja harjub uue kanaliga, leiab oma lemmiksaate ja saatejuhi.

"Peab arvestama ka sellega, et selle telekanali kallal töötab üle saja inimese. Kõik see võtab natukene aega, et lihvida, siluda, seadistada, proovida erinevaid asju, aga ma usun, et ETV-plussil läheb kindlasti hästi," avaldas Saar veendumust.

Lõppenud nädalal käisid alustaval kanalil külas ajakirjanikud erinevatest väljaannetest nii Eestist kui ka mujalt. Darja Saarel on tulnud enne kanali avamist mitmelgi korral vastata üsnagi provokatiivsetele küsimustele. Tänagi tundis ETV+ vastu huvi ühe Eesti naaberriigi telekanal.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: