Darja Saar: nüüd algab ETV+ programmi sissetöötamine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna hommikul alustas uus venekeelne kanal ETV+ saatega
Täna hommikul alustas uus venekeelne kanal ETV+ saatega "Kofe+". Autor/allikas: Foto: Ülo Joosing/ERR

ERR-i uue venekeelse telekanali ETV+ programm ja mitmed omasaated on eetriks valmis, nüüd algab peatoimetaja Darja Saare sõnul publiku ja auditooriumi omavaheline tundmaõppimine ning teleprogrammi korrigeerimine.

"Esimest korda sain une täis magada laupäeva öösel vastu pühapäeva: siis oli teadmine, et kõik on valmis ja saame rahulikult eetrisse minna," ütles Saar "Terevisioonis". Täna, kui alustas ETV+ esimene omasaade, hommikuprogramm "Kofe+", saab öelda, et esimene etapp uue kanali loomises on valmis.

Saar rääkis, et viimase poole aasta jooksul on ta avalikkuselt tundnud nii tugevat poolehoidu kui ka negatiivset skeptilisust. "Ühelt poolt oli tunda, et inimesed igatsevad eneseteostuse järele ja tahvad kaasa lüüa ning oli palju neid, kes leidsid, et saavadki telekanali kaudu ennast nähtavaks muuta. Aga oli ka palju neid, kes - ilmselt mitte pahatahtlikkusest - tundsid suurt skepsist," sõnas ETV+ peatoimetaja.

Kanali ettevalmistamisperioodil pidi Saar andma arvukalt intervjuusid, enim kõneainet pakkusid telekanali ajakirjandusliku vabaduse ning poliitilise meelsuse kohta. Näiteks küsimusele, kas Krimm on okupeeritud või vabastatud, on Saar pidanud vastama kolm korda.

"Peamiselt tulid küsimused ikkagi Ida poolt, piiri tagant. Tihtipeale tundus, et kui oleks vähem intervjuusid ja rohkem aega keskenduda oma põhitööle, oleks tulemus veel parem ja suurem," nentis ta.

Täna kell 6.55 alustas kanal hommikuprogrammiga "Kofe+", õhtul läheb eetrisse teine omasaade "Reisile Marie Viega", kus seekord avastatakse Ida-Virumaad. Argipäeva õhtuti lahutab vaatajate meelt programm "Tvoi vetšer".

Teisipäev on kultuurisaate "Rabarber" päralt ja kolmapäeval on sotsiaalsetel teemadel saade "Puudutab kõiki"; neljapäeval läheb eetrisse anlüütiline "Noateral" ja reedel mälumängi "Kes küsib?"; laupäeva hommikul "Kreatiiv" ja pühapäeval "Nael lihas".

Lisaks omatoodangule näitab ETV+ dokumentaal- ja mängufilme, harivaid programme.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: