Keskerakonna Järvamaa esindajad: erakonna esimeheks võiks kandideerida vähemalt kaks kandidaati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna volikogu istung
Keskerakonna volikogu istung Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna piirkondlikud esindajad tõdesid, et kuigi erakonnas pole ühtsuse ja koostööga probleeme, siis oleks parem, kui novembris toimuval üldkogul kandideeriks partei esimehe kohale vähemalt kaks kandidaati.

Keskerakondlasest Alatskivi vallavolikogu liige Paul Moora ei leia, et erakonnas oleks praegu juhtimiskriis. "Kõik asjad on tehtud, mis teha tuleb, ja ei ole see midagi mõjutanud," vahendasid ERR-i raadiouudised Moora sõnu.

Laeva vallavolikogu liige Ago Vooremäe sõnul pole partei jäänud ilma juhist. "Kadri Simson ja Enn Eesmaa on asetäitjad - nemad on väga asjalikud inimesed, kes suudavad ka iseseisvalt otsuseid langetada ning neid täide viia," oli Vooremäe kindel.

Samas nentis ta, et erakonna juhiga seotud skandaalid parteile kasuks ei tule. "Üks asi on kindla juhiga partei ja teine asi on n-ö hajutatud vastutusega erakonna juhtimine, kuid see hajutatud juhtimine mõjutas ka kriitika suunamist, sest haiglas olevat inimest ei tikuta süüdistama," arutles Vooremäe.

Peeter Saldre: õiged valimised on vähemalt kahe kandidaadiga

Kandidaate Keskerakonna juhtorganite valimiseks hakatakse esitama esimesest novembrist. Keskerakonna Järvamaa piirkonna aseesimees Peeter Saldre ütles, et Järvamaa piirkond teeb kandidaatide suhtes otsuse 9. novembril ja ta loodab, et kandidaate tuleb rohkem kui üks.

Samas ei tahtnud Saldre anda hinnangut, kas Edgar Savisaar peaks jätkama. "Savisaarele esitatud kahtlustuste alusel on veel väga vara öelda, kas ta peaks jätkama, ja me loodame, et talle süüdistust ei esitata," sõnas Saldre.

Keskerakonna Järvamaa piirkonna juht ütles, et tema arvamuse kohaselt peaks esimehe kandidaate olema vähemalt kaks. "Siis oleks kelle vahel valida ja siis oleksid need valimised," nentis Saldre.

Kai Kimmel: Savisaart ei tohiks maha kanda, kuid uus juht ei teeks paha

Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhatuse liige Kai Kimmel ütles Olev Kengile, et rasked ajad on erakonnakaaslasi pigem liitnud. "Erakond toimib täiesti ja praegu on partei rohkem üks mees kui tavaliselt," iseloomustas Kimmel partei siseseid meeleolusid.

Ka Kimmel toonitas, et kandidaate peaks olema rohkem kui üks, kuna ühe kandidaadi puhul tuleks ainult usaldushääledus, kus liikmed saaksid olla poolt või vastu.

"Väga raske on öelda, kas Savisaar peaks jätkama, kuid ma ei kannaks teda maha, sest on ikka palju ära teinud nii Eesti rahva kui ka erakonna jaoks," tõdes Kimmel.

Samas ütles Järvamaa piirkonna juhatuse liige, et Savisaar on väga rünnatav persoon ning seetõttu oleks Kimmeli hinnangul erakonna tulevikku arvestades parem, kui Keskerakonnale tekiks uus juht.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: