Tartlased on rahul, et saavad kolmandat aastat eelarve koostamisel osaleda ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Juba kolmandat aastat on tartlastel võimalik otsustada, kuidas kasutada 140 000 eurot linna raha järgmise aasta eelarves.

Kaasava eelarve on võtnud üle ka mitmed teised omavalitsused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ekspertgrupi liige Kristina Reinsalu julgustab omavalitsusi kaasama kohalikke elanikke juba esimestesse aruteludesse.

Tartlased soovivad endiselt üha paremat elukeskkonda ja rohkem vaba aja veetmise võimalusi. Linn on õppinud, et elluviidavatest projektidest peavad saama osa võimalikult paljud.

"Esimene aasta me katsetasime suhteliselt suure summaga ja see võitja osutus siis selliseks objektiks, mida tänaval nii-öelda käega katsuda ei saa. Siis me tegime summad väiksemaks, et oleks rohkem võib-olla selliseid objekte, mida vaadata ja et nad oleksid käega katsutavad," rääkis Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Üks idee elukeskkonna ja vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks on kasutada tühjalt seisvat Sõpruse silla alust ja ehitada sinna betoonist rulapark.

"Kuna meie idee on nii unikaalne, et Eestis ei ole ühtegi betoonbowl'i veel, siis meelitaks see sinna kohale välismaa sõitjaid ja tudengeid Tartusse. Me tunneme, et kui me ise midagi ei alusta, siis ega ka linn väga ei tunne huvi, et mingit asja arendada," ütles Sõpruse pargi idee autor Jarmo Kangro.

Linnaelanikud on rahul, et saavad eelarve koostamisel sõna sekka öelda.

"Inimeste arvamus ja linnavalitsuse arvamus ei pruugi alati...ühel arvamusel olla. Ja siis on väga hea, kui linn võtab arvesse inimeste soove ja tahtmisi," leidis tartlane Annika.

"Kui nad teevad need asjad ära, mis siin näidatud on, siis oleks hea. Aga eks see paistab, lubatakse palju," arvas tartlane Indrek.

Täna toimus esmakordselt enne hääletuse algust arutelu, et tartlasi veelgi enam kaasata. Ekspertgrupi liikme Kristina Reinsalu sõnul peaksid teised kaasavat eelarvet kasutusele võtvad omavalitsused kaasama elanikud kohe aruteludesse.

"Et sellesse ringi kaasataks võimalikult erinevaid elanikke, elanike gruppe. Et see annab ainult juurde sellele, see muudab seda mudelit ainult huvitavamaks," märkis Reinsalu.

Rahvahääletusel saavad kolme enda lemmiku projekti poolt hääletada kõik vähemalt 16-aastased tartlased järgmise nädala jooksul.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: