Paet: Mistralide jõudmine Venemaani Egiptuse kaudu ei ole välistatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaks Mistral-tüüpi kopterikandjat 25. mail Saint-Nazaire'is laevatehase kai ääres
Kaks Mistral-tüüpi kopterikandjat 25. mail Saint-Nazaire'is laevatehase kai ääres Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet esitas Euroopa Komisjonile arupärimise, kuidas on võimalik Euroopa Liidul või Prantsusmaal tagada, et pärast Prantsuse Mistral-tüüpi laevade müüki Egiptusele ei jõua need siiski edasi Venemaa kasutusse.

Paeti sõnul teatas Prantsusmaa mõni nädal tagasi, et Venemaa tellimusel ehitatud Mistral-tüüpi sõjalaevu Venemaa Ukraina-agressiooni tõttu siiski Venemaale üle ei anta ja tehing tühistatakse.

"Uute laevaostuhuviliste seas on esiplaanile jäänud Egiptus. Samas on Egiptuse sõjaline koostöö Venemaaga praeguse Egiptuse juhtkonna ajal oluliselt tihenenud. Ka on Venemaa Lähis-Idas asunud otseselt sõjaliselt tegutsema. Seega tunnen huvi, kas ja kuidas on võimalik tagada, et need laevad Egiptuse kaudu siiski Venemaa valdusesse ei jõua ning millised võimalused on siin Euroopa Liidul ja Prantsusmaal näiteks lepingusätete abil seda takistada," kirjutas Paet pressiteates.

Ta lisas, et arvestades Venemaa sõjalist aktiivsust nii Ukrainas kui ka Süürias, tingib see ka selle riigi vajaduse jätkuvaks sõjaväetehnika moderniseerimiseks ja tugevdamiseks.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: