Eestis on meesõpetajate osakaal EL-i väikseim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Priit Kruus Autor/allikas: Siim Vahur

Eurostati andmeil on Eestis vaid iga kaheksas õpetaja mees, mis on EL-i kõige madalam näitaja.

Naisõpetajate kõrge osakaaluga paistavad 2013. aasta andmetele tuginedes Eesti kõrval (88,2%) silma ka ülejäänud kaks Balti riiki. Lätis on naisõpetajate osakaal 83,2% ning Leedus 81,2% [vaata rohkem andmeid siit].

Kreekas, Hispaanias, Saksamaal, Hollandis on aga iga kolmas õpetaja mees ehk naisõpetajate osakaal on neis riikides ligi 65%.

Eesti elukestva õppe strateegia aastani 2020 seab muu hulgas eesmärgiks jõuda tasemeni, kus naisi oleks õpetajate hulgas 3/4 ja mehi 1/4.

Tallinna Ülikoolis doktoritööd tegev ja Keila koolis õpetajaametit pidav Ahti Noor ütles ERR-i ingliskeelsele portaalile, et Eesti 500 koolist neljakümnes pole koguni ühtegi meesõpetajat.

Järgmise aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas on öeldud, et õpetajate osakaal, kes leiavad, et amet on ühiskonnas väärtustatud, peaks aastaks 2018 kasvama 20%-ni (2013. uuringu põhjal 13,7%).

Üldhariduskoolide õpetajate töötasu tõstmisel on eesmärgiks saavutada tase, kus munitsipaalkoolide õpetajate keskmine palgatase oleks 120% riigi keskmisest palgast aastaks 2019 (102% 2014.a).

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: