Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaubanduskeskuste parklates tegutsevad agressiivsed pottide müüjad

Politsei hoiatab kaubanduskeskuste ees potikomplektidega agressiivselt kauplejate eest. Suvest alates on sellistest kauplejatest politseid teavitatud juba paarisajal korral. Keegi ei saa inimesel keelata osta potikomplekt ka 8000 euro eest, kuid mõistlik see ei tundu. Kaupmehed on pärit kas Lätist, Leedust või Rumeeniast, Bulgaariast ning potte püüavad nad müüa vanemaealistele.

Vigast inglise või vene keelt rääkivad kauplejad sokutavad potid algul kingitusena paha-aimamatute poeskäijate autodesse ning alles siis nõuavad sisse suure rahasumma, vahendas "Aktuaalne kaamera". Pottide eest on inimesed olnud nõus maksma 300 kuni 1000 eurot ja rohkemgi. Politsei andmetel on kõige suurem pottide eest küsitud summa 8000 eurot. Eriti aktiivseks on kauplemine läinud just viimasel ajal.

"Kolm juhtumit on ka lahenenud sellega, et kohale on kutsutud politei ja politsei on need müüjad ka vastutusele võtnud sellise segamise eest, kus nad suruvad ennast ja kauplemismeetodit inimestele peale," rääkis Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Roger Kumm.

Need, kes pottidega kauplejatega on kokku puutunud räägivad, et nad on nõus ostja sõidutama kas sularaha-automaadi juurde või koju, et rahasumma kätte saada. Politsei selgitab, et kui inimene ostab potid vabatahtlikult ükskõik millise rahasumma eest, nad sekkuda ei saa. Sekkuda saavad nad siis, kui müüja käitub agressiivselt

"Selline agressiivne pealesurumine, kui inimene ütleb, et ta ei soovi seda kaupa ja ta loobub sellest ostust ja teeb seda veel korduvalt ja väga selgelt teisele osapoolele selgitades, on süüteo tunnustega ja siis on inimesel õigus helistada politseisse," sõnas Kumm.

Inimesed tunnistasid, et on kaubitsejaid näinud ja on ka tänavakaubitsejatelt petta saanud. "Ma ei pöördunud kuhugi. Olin ise süüdi," lausus Nadežda. Samuti mõistab kauplejate tegevuse hukka Monzur, kes võõramaised müüjaid tihti parklates näinud on. "Mingid asjad hoiavad käes. Mulle ei meeldib see," sõnas ta.

Politseist öeldi, et kohtudes agressiivse potimüüjaga, kes ei soostu lahkuma, tasub helistada politseisse. Kasu on ka sellest, kui jätta meelde tülitajate auto number.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: